Новини » Суспільство 6 травня, 2019, 11:44
Побороти анорексію і псевдопоради: Сьогодні Міжнародний день без дієт
Джерело: Galicia Distillery/YouTube
Джерело: Galicia Distillery/YouTube

Сьогодні, 6 травня, відзначають Міжнародний день без дієт.

Це свято із цікавою назвою відзначають вже протягом 27 років. Традиція бере початок з 1992 року. Тоді у Великобританії захід зібрав всього декілька десятків жінок, яких зорганізувала активістка Мері Еванс Янг. Свого часу вона страждала на анорексію, коли видужала, то почала допомагати іншим людям позбутися нав’язливої думки про те, що потрібно постійно худнути, шукати все кращі дієти і, зрештою, перестати їсти. Мері Еванс Янг стала жертвою анорексії через шкільні знущання, бо її вважали «товстою».

Поступово відзначення свята набуло міжнародних ознак, і тепер активісти проводять свої заходи з нагоди Дня без дієт у десятках країн світу. Вони радять сьогоднішній день присвятити тому, щоб забути про свою вагу, припинити нескінченні підрахунки калорій і просто полюбити своє тіло таким, яким воно є. Також активісти намагаються побороти суспільний стереотип, що бути красивою – це означає мати параметри тіла 90/60/90.

Символом Міжнародного дня без дієт є блакитна стрічка.

З нагоди цього, в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун написала у Facebook про важливість читання перевіреної інформації, яка стосується дієт та препаратів, які можуть допомогти схуднути.

«Якщо ви підписані на популярні блоги про здоров’я чи здоровий спосіб життя – зверніть увагу. Дуже ймовірно, що поради, які ви там читаєте, не мають сенсу, наукового обґрунтування та навіть шкодять вашому здоров’ю. Більшість популярних блогів поширюють недостовірну та неперевірену інформацію стосовно здорового харчування та втрати ваги. Щоби вберегтися від цього маємо максимально популяризувати науковий підхід під час пошуку ресурсів. В купі матеріалів про здоровий спосіб життя, лікування та профілактику хвороб можна знайти дуже багато інформаційного сміття. Якщо на нього натрапити та довіритися, можна втратити багато часу, грошей та нашкодити своєму здоров’ю», – написала Супрун.

Також в.о. міністра охорони здоров’я порадила лінк із добірка ресурсів, де шукати інформацію про здоров’я, яка підтверджена наукою.

Читайте також: На добре здоров’я. Має бути помірність в усьому.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 21:50 :30