«Нафтогаз» подав скаргу до Єврокомісії на антиконкурентні дії «Газпрому»

Нафтогаз України. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

НАК «Нафтогаз України» подав скаргу до Європейської комісії на антиконкурентні дії «Газпрому» (РФ).

Про це заявив виконавчий директор НАК Юрій Вітренко у Facebook.

«Щойно ми відкрили новий фронт у протистоянні з «Газпромом» – подали скаргу в Європейську комісію на антиконкурентні дії «Газпрому»... У цій скарзі ми детально аналізуємо, як завдяки «Північному потоку-2», блокуванню віртуального реверсу, контролю над компаніями на європейському ринку газу «Газпром» зловживає своїм домінуючим становищем та обмежує конкуренцію. Також ми обґрунтовуємо наші права подати цю скаргу (хоча ми і не компанія з Європейського Союзу) і, що важливо, пропонуємо конкретні механізми вирішення зазначених у скарзі проблем», – зазначив він.

При цьому Вітренко додав, що відповідна скарга вкрай важлива і була підготовлена НАК «Нафтогазом» спільно з провідними європейськими експертами та юристами.

«Якщо вдасться зупинити антиконкурентні дії «Газпрому», ми збережемо для України доходи від транзиту газу. Нагадаю, відсутність транзиту газу означати втрату 4 відсотків ВВП та економічний спад вже в 2020 році. Також ми зможемо домогтися того, щоб імпортований газ в Україні коштував дешевше», – підсумував він.

Loading...