Інавгурацію Зеленського можна провести і 15 травня, але від неї має бути користь, – Гончаренко

ZIK

14 травня у Верховній Раді відбудеться засідання, на якому повинні розглянути можливі дати інавгурації новообраного президента України. Навіть, якщо рішення ухвалять того ж дня на користь 19 травня, незрозуміло, чи цього часу буде достатньо, щоб підготуватися і запросити іноземних представників, зокрема, Держсекретаря США.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK говорив народний депутат України Олексій Гончаренко.

«Я вважаю, що ми маємо почути думки наших дипломатів, які скажуть, чи достатньо є часу для підготовки до інавгурації 19 травня, про що заявляє Володимир Зеленський. Адже лише 14 травня повинен відбутися комітет ВР, який має розглянути дату інавгурації», – сказав Гончаренко.

За його словами, навіть, якщо все відбудеться прискорено, все одно вирішуватиметься 14 травня увечері. Але тоді незрозуміло, чи цього часу буде достатньо, щоб підготуватися і запросити іноземних представників.

«Дуже важливо, щоб саме лідери інших країн та представники наших партнерів були присутні на події. Бо саме це якраз є великою дипломатичною роботою. Мені підходить будь-яка дата, можна, навіть, 15 травня призначити інавгурацію. Але ж тоді це буде просто пришвидшеним переданням булави», – вважає він.

Натомість, на його думку, такий захід мав би принести хоч якусь користь державі, щоб приїхали представники наших партнерів і поспілкувалися з новим президентом. Адже саме так має відбуватися інавгурація. І проблема, навіть не в тому, що 19 травня – День пам’яті жертв політичних репресій в Україні.

«Для мене більш важливим є те, чи зможе приїхати Держсекретар США. Адже ми розуміємо, що саме від Сполучених Штатів Америки багато чого залежить у світі, а у теперішньому стані України – це особливо на часі. І саме на такі речі я би більше зважав, ніж на те, що саме 19 травня буде в Україні», – наголосив Гончаренко.

Що ж до можливого дострокового розпуску парламенту, він наголосив, що за це не переживає. Адже немає значення, чи це відбудеться влітку, чи восени.

«Я абсолютно не боюсь розпуску ВР і мені підходить будь-яка дата: липень, так липень, серпень, так серпень, чи, наприклад, жовтень. Бо великої різниці між серпнем чи жовтнем я не бачу, аби заради цього робити великі рухи. Але, якщо пан Зеленський максимально хоче скористатися хвилею, яка є, і невпевнений у своїх подальших успіхах, то напевно він буде пришвидшувати цей процес. Хоча саме ВР нічого не затягує, бо у нас перше засідання після оголошення результатів виборів призначене на 14 травня. І саме цього дня ми перейдемо до питання інавгурації», – додав він.

Нагадаємо, за законом «Про вибори Президента України», офіційним оголошенням результатів виборів є публікація в офіційному виданні Верховної Ради «Голос України» і Кабінету Міністрів «Урядовий кур’єр». У п’ятницю, 3 травня, там і були опубліковані результати.

Саме з цього моменту відраховуються 30 днів для інавгурації новообраного Президента. Таким чином, інавгурація Зеленського повинна відбутися не пізніш ніж 2 червня.

Він офіційно приступить до виконання обов’язків Президента, коли на урочистому засіданні Верховної Ради складе присягу на вірність українському народові.Loading...