Новини » Економіка 6 травня, 2019, 13:27
Експерт розповів, як вирішити проблему боргів за комірне
ZIK
ZIK

Потрібно встановити економічно обґрунтовані, справедливі тарифи і поступово підвищити доходи населення так, щоб плата за комірне не перевищувала десяти відсотків від сімейного доходу за місяць.

Про це в ефірі телеканалу ZIK, в програмі «Коментарі» заявив експерт з питань соціальної політики Андрій Павловський.

«Борги України за комірне загрожують розбалансуванням всієї системи житлово-комунальних послуг. Ріст наших боргів пов’язаний із завищенням тарифів. Адже ціна – непідйомна для більшості населення. На жаль, субсидії не рятують», – наголосив експерт.

Андрій Павловський підкреслив: окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною постанову Кабінету міністрів України від 27 квітня 2016 року, якою визначався порядок формування ціни на газ для населення.

«Нещодавно було рішення Київського адміністративного суду, що визнав постанову Гройсмана щодо підвищення ціни на газ – незаконною. Уряд протягом двох років судової тяганини так і не надав економічного обґрунтування, чому ціна на газ є саме такою», – зазначив експерт.

Уряд Гройсмана адміністративно встановив ціну на газ, попри розрахунки економістів, звернув увагу Андрій Павловський.

«Економісти порахували, що з усіма витратами, надбавками, податковими виплатами, навіть враховуючи чистий тридцятивідсотковий прибуток НАК «Нафтогазу», найбільша ціна для населення за газ власного видобутку виходить не більше, ніж 3500 гривень. Чому такою є різниця – уряд Гройсмана не пояснив», – сказав експерт.

Система субсидії виявилася неефективною. Вона не вирішує проблему, а є рухом по замкнутому колу, переконаний Андрій Павловський.

«Шлях один. Потрібно, по-перше, встановити економічно обґрунтовані, справедливі тарифи. По-друге, поступово підвищити доходи населення так, щоб плата за комірне не перевищувала десяти відсотків від сімейного доходу за місяць. Проблема у природній спосіб вирішиться сама. Зменшиться заборгованість, не треба буде платити субсидій», – додав експерт.

Нагадаємо, першого травня вступила в дію норма про нарахування пені за заборгованість з житлово-комунальних послуг.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-16 15:36 :00