live

Дивне підвищення пенсій, – економіст заявив про розшарування пенсіонерів

ZIK

Одноразову допомогу пенсіонери отримали до виборів. Після виборів розраховувати на це їм не варто. Але ці надбавки до пенсій якісь дивні. Ті люди, які отримують мінімальні пенсії, їм додають 50-100 гривень. А от ті пенсіонери, які вже отримують великі пенсії, їм додають ще тисячу. Тобто відбувається певне розшарування.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив економіст і політик Андрій Новак.

Він зауважив, що дефіцит Пенсійного фонду України сьогодні становить 166 млрд гривень. Андрій Новак наголосив, що за однорівневої солідарної пенсійної системи, яка ще з радянських часів працює в Україні, ліквідувати дефіцит ПФУ взагалі неможливо.

«Це характерна риса солідарної пенсійної системи. А для того, щоби солідарна частина була бездефіцитною, в Україні якомога швидше треба запроваджувати обов’язковий накопичувальний рівень. Тоді з року в рік, поступово буде зменшуватись навантаження на солідарну частину, воно переноситиметься на накопичувальну», – зазначив Андрій Новак.

Водночас економіст застеріг, що через те, що в Україні постійно відкладають запровадження накопичувального рівня, держава може дійти до такого дефіциту Пенсійного фонду, що велику частку бюджету будуть спрямовувати просто на виплату пенсій, а не на інші галузі економіки.

«Тому нам треба якомога швидше запроваджувати накопичувальний рівень, і через 30-35 років ми зможемо досягнути бездефіцитності солідарної частини», –  розповів Андрій Новак.

Як повідомляли раніше, у Мінсоцполітики пояснили, що «гальмує» введення накопичувальної пенсійної системи.

Також нагадаємо, що Пенсійний фонд України 2 травня розпочав фінансування пенсій за травень і житлових субсидій за квітень.Loading...
Loading...
Loading...