Чому українські журналісти керуються російськими принципами побудови медіаполя?
Тарас Чорновіл
журналіст, політичний діяч

Через свою роботу мушу переглядати основні випуски новин та так званої «аналітики» на так званих «українських» телеканалах. Усе більше переконуюся, що практично всі вони є в дійсності російськими. Не конче через агентурну залежність власників чи відверту продажність журналістів. Найчастіше через ментальну спорідненість персоналу з російськими принципами побудови медіаполя та елементарне лінивство.

От про зустріч Трампа з Путіним показали всі без винятку канали, продуділи всі ЗМІ. І озвучували якраз неприємну, незручну для України, умисно скомпільовану версію коментаря. Саме таку, яку (звісно ж, з деякими корективами в термінології) озвучують російські телеканали. Ну, в кращому разі, лайт-версію від ресурсу Иносми.ру. Бо ж вони всі, включно з тими, що живуть за американські гранти, черпають інформацію про міжнародні події переважно з російських джерел. Бо так їм легше, зручніше, звичніше.

А про те, про що на Росії стараються не згадувати, не розповідають і в нас. От візьміть спільну заяву Трампа зі словацьким прем’єром Петером Пеллеґріні. Це вам не якесь африканське турне американського президента. Це Словаччина, яка межує з Україною так само, як і та ж, улюблена нашими деякими журналістами РФ. Згадок практично жодних. Десь побачив хіба біжучу стрічку про сам факт візиту. А там чітко говорили про важливі для нас речі: російська агресія, санкції, тиск на Росію, несприйняття Північного Потоку-2. Але, на думку українських (???) журналістів, нам про це знати не потрібно. Ми маємо жити лише в російській інформаційній реальності, коли весь світ уже нас зрадив, продав, розміняв, коли «Європа стомилася від України», а нам не залишається нічого іншого, як скласти ручки й змиритися з неминучим поверненням під рашистські впливи.

А ви не звернули уваги, що ті самі канали, журналісти, розслідувачі, експерти, які зараз продають нам спотворену російську картину зовнішнього світу, уже не один рік так само занурювали нас у той же російський інформаційний відстій про «бариг у владі», «наживаються на війні», «масове зубожіння», «томос на хліб не намажеш», «кому потрібний той безвіз»... Завдяки цій брехливій масі ми насправді живемо в російському інформаційному полі. От тільки 25% можуть самостійно відділити зерно від полови, а три чверті, на жаль, ні.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 21:48 :08