Новини » Світ 5 травня, 2019, 9:40
У Нью-Йорку відкрилася виставка до 75-ї річниці депортації кримських татар
Відкриття виставки «Депортація в обличчях кримських татар: 75 років опісля» / Фото: Георгій Тихий
Відкриття виставки «Депортація в обличчях кримських татар: 75 років опісля» / Фото: Георгій Тихий

В Українському музеї Нью-Йорку відкрилася виставка «Депортація в обличчях кримських татар: 75 років опісля» з фотографіями свідків трагічних подій 1944 року.

Про це повідомляє Укрінформ.

«У мене народилася ідея, що найкращий спосіб розповісти про цю складну історію, депортацію, – це показати портрети людей, через візуальне мистецтво», – розповіла авторка ідеї, шеф-редакторка видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва.

За її словами, ідея створення виставки народилися з усвідомлення, як мало люди за кордоном знають про історію кримськотатарського народу.

«Сьогодні відвідувачі можуть побачити десять портретів людей, які ще в дитинстві пережили депортацію… Ці історії важливо пам’ятати. Це люди, які бачили, як саме це відбувалося, сули, як до них стукали у двері, пам’ятають, що було дорогою з Криму», – пояснила Мусаєва.

Портрети свідків депортації зробила кримськотатарська фотограф Зарема Ялибойлу, відвідавши півострів у березні 2019 року.

«Спеціально з цією метою вони приїхала до Криму, знімала два тижні. Її візит збігся у часі з новою хвилею арештів кримських татар… Всі вони, і старі, і малі, дуже сильно це переживають. Навіть по цих портретах, по їхніх очах, ви можете побачити стурбованість, сум, біль», – розповіла Мусаєва.

За її словами, виставка триватиме до вересня, після чого планується показ у Канаді, і згодом, у Києві. Мусаєва розповіла, що втілення ідеї стало можливим завдяки кооперації команди у Києві, Нью-Йорку та Кембриджі, а також за сприяння Кримського дому та Аліма Алієва, Українського музею у Нью-Йорку.

Наостанок вона додала, що події останніх п’яти років зблизили кримських татар і українців, сприяли подоланню минулих упереджень народів один до одного.

«Зараз кримські татари теж змушені виїжджати з Криму. Через утиски, політичні репресії проти молоді та членів Меджлісу… Це сумно. Напередодні 75-ї річниці знову замислюємося над тим, що трагічна історія кримських татар повторюється, на жаль», – підсумувала вона.

На відкритті були присутні також ведуча, головний редактор і керівник Української служби «Голосу Америки» Мирослава Ґонґадзе, представниця Меджлісу кримськотатарського народу в Нью-Йорку Айла Баккалі, представники організації Українські Американські Ветерани, професор Українських студій Гарвардського університету Любомир Гайда, колишній міністр освіти і науки України, ректор Києво-Могилянської академії Сергій Квіт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-25 22:35 :36