Рокіровка в Національній раді : Зеленський не зможе призначити свою людину

Відставка голови національної ради з питань телебачення та радіомовлення Юрія Артеменка

Президент Петро Порошенко одразу ж після дочасної відставки голови Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Юрія Артеменка призначив йому наступника. Новим членом Національної ради за квотою президента став відомий журналіст та один з працівників Адміністрації Президента Володимир Горковенко.

Про це повідомляє ВВС.

Пан Горковенко багато років працював журналістом на українських телеканалах.

Обидва укази – про звільнення та призначення – вийшли в один день.

Президент призначає половину складу цієї ради, а іншу половину – парламент. Термін повноважень членів Національної ради з питань телебачення та радіомовлення становить п’ять років.

Юрій Артеменко пішов у відставку за два місяці до закінчення терміну своїх повноважень, який мав спливати на початку липня 2019 року.

Артеменко – єдиний член Національної ради з президентської квоти, повноваження якого спливали цього року і замінити якого невдовзі мав нагоду новообраний президент Володимир Зеленський.

Призначення своєї квоти в нацраді – це одне з повноважень президента, яке не потребує узгодження з парламентом чи іншими органами влади.

Читайте також: На посаду Луценка вже з’явився новий претендент

Якщо ще троє членів Національної ради за президентською квотою не подадуть у відставку, то двох людей президент зможе замінити у вересні 2020 року, а ще одного у 2021 році.

Президент має повноваження достроково звільнити члена Національної ради, проте тільки «за результатами розгляду звіту Національної ради».

Цей звіт Національна рада готує один раз на рік – до 1 лютого року, наступного за звітним роком. Звіт оприлюднює голова Національної ради.

Згідно із законом, голову Національної ради з питань телебачення та радіомовлення обирають її члени таємним голосуванням.

Ця процедура може відбутись вже найближчим часом. Наразі на сайті Національної ради вказано, що наступне засідання заплановане на 10 травня.

«Термін моїх повноважень як члена Національної ради завершується в липні. Однак сьогодні, за два місяці до його закінчення, я ухвалив рішення подати у відставку і піти з посади», – йдеться у заяві Юрія Артеменка, оприлюдненій на сайті Національної ради.

Читайте також: Авакову пророкують посаду прем’єр-міністра від Зеленського

Юрій Артеменко очолював Національну раду з питань телебачення і радіомовлення з 2014 року.

Серед причин такого рішення він назвав «людську втому» і пропозицію перейти на іншу роботу.

«По-перше, проста людська втома – протягом 5 років у постійному стресі працювати щоденно, по 10-12 годин, інколи навіть без вихідних. По-друге, пропозиція, що надійшла саме в цей час, перейти на іншу роботу», – повідомив він.

Юрій Артеменко очолював Національну раду з питань телебачення та радіомовлення з 2014 року. До того він працював журналістом, редактором та був депутатом кількох скликань Верховної Ради.

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський

Loading...