Насильство в Секторі Гази зберігається: вбито ізраїльтяна і два палестинських бойовики

Обстріли сектору Газа

Ракета, випущена з Сектора Гази, вбила ізраїльського цивільного в неділю, а двоє палестинських бойовиків загинули під час ізраїльського удару.

Про це повідомляє Reuters.

Сирени повітряного рейду відправляли ізраїльтян півдня країни, поблизу Гази, бігти до своїх бомбосховищ протягом ночі, коли ракети-перехоплювачі підірвали палестинські ракети в небі. Ізраїльська поліція заявила, що одна з ракет, запущених з Гази, потрапила в будинок у місті Ашкелон, вбивши одного чоловіка.

Ізраїльські бомбардування в Секторі Гази потрясли будівлі і примусили палестинців шукати рятунку в укриттях. Палестинська бойова група ісламського джихаду заявила, що двоє її людей були вбиті під час ізраїльського рейду до світанку.

Посередники – єгиптяни та ООН, які домоглись припинення вогню у попередніх раундах насильства, працювали над тим, щоб запобігти подальшим військовим діям.

Останній раунд насильства почався в п’ятницю, коли палестинський снайпер ісламського джихаду обстріляв ізраїльські війська, поранивши двох солдатів, як стверджують ізраїльські військові.

Ізраїль відплатив повітряним ударом, який убив двох бойовиків з боку озброєної ісламістської групи «Хамас», яка керує Сектором Гази.

Двоє інших палестинців, які протестували біля кордону, були вбиті ізраїльськими силами в той же день, заявили палестинські чиновники.

З суботи, ХАМАС і бойовики ісламського джихаду випустили понад 400 ракет по ізраїльських селах і містах, повідомили військові. В свою чергу Ізраїль відповів обстрілом з танків і повітряними ударами по приблизно 200 цілям в Секторі Гази.

Ісламський джихад заявив у повідомленні, що ракетні удари є відповіддю на події в п’ятницю, і що Ізраїль затягує виконання попередніх домовленостей, які були укладені Каїром.

Ізраїльський військовий речник підполковник Джонатан Конрікус заявив у суботу, що Ізраїль готовий активізувати напади. Він додав, що ісламський джихад намагається дестабілізувати ситуацію на кордоні і звинуватив ХАМАС у тому, що останньому не вдалося її стримати.

У спільній заяві в суботу, ХАМАС і ісламський джихад заявили: «Наша відповідь буде ширшою і болючішою, якщо ворог продовжить свою агресію».

Ескалація відбувається якраз перед святом мусульманського свята Рамадану та святкування Дня незалежності Ізраїлю.Loading...