Папа Римський запросив до Ватикану представників УГКЦ

Папа Римський Франциск. Фото: ZIK/EPA/ALESSANDRO DI MEO

Папа Римський запросив найвищих представників УГКЦ на спільну зустріч.

Про це повідомляє прес-служба УГКЦ.

В офіційному комунікаті Римської курії мовиться: «У делікатній та складній ситуації, в якій знаходиться Україна, Святіший Отець Франциск вирішив запросити до Рима в днях 5-6 липня 2019, Верховного Архієпископа, членів постійного Синоду та Митрополитів Української Греко-Католицької Церкви.

У зустрічі також братимуть участь Голови Дикастерій Римської Курії, компетентні для Країни.

Як зазначають у повідомленні, так Папа хоче проявити знак близькості до УГКЦ.

Як повідомив Блаженніший Святослав у коментарі Департаменту інформації УГКЦ, це є добра новина для Української Греко-Католицької Церкви і для всієї України, тому що такий спосіб зустрічей відповідає найвищому рівню уваги до нас з боку Римської Апостольської Столиці.

За його словами, прецедентів таких зустрічей не було майже ніколи. «Такого типу зустрічі належать до внутрішньої практики Ватиканської курії, коли намагаються зрозуміти, яким чином діяти з приводу тих чи інших подій, обставин чи ситуацій», – сказав Глава УГКЦ.

Предстоятель УГКЦ пояснив, коли Святіший Отець особисто разом з очільниками певних дикастерій (міністерств) Римської курії зустрічається з очільниками тої чи іншої Церкви, – це є спосіб опрацювання перспективної стратегії на майбутнє.

Ця стратегія, розповів Блаженніший Святослав, завжди артикулюється навколо трьох пунктів. Перше – підтримка Церкви, яку хочеться вислухати й зрозуміти, яким чином Святіший Отець особисто може діяти, щоби підтримати таку Церкву.

Друге – подбати про належне скріплення цієї Церкви.

«Тобто Святіший Отець хоче, аби наші всі митрополити і члени Постійного Синоду мали можливість особисто представити ті чи інші важливі питання життя Церкви в Україні і за кордоном, які на думку наших владик є сьогодні найважливішими. Таким чином наша Церква братиме участь в опрацюванні бачення та стратегії Ватикану по відношенню до української держави та світової української громади. І оскільки будуть присутні очільники тих виконавчих структур Римської курії, то одразу будуть формулюватися певні механізми діяльності, аби можна було належним чином скріпити нашу Церкву», – пояснив Глава УГКЦ.

І третє – забезпечити органічний розвиток УГКЦ відповідно до тих викликів, якими сьогодні живе українська Церква в Україні і за кордоном.

На переконання Блаженнішого Святослава, така зустріч справді є ознакою глибокого зацікавлення Святішого Отця питанням України назагал і питанням УГКЦ зокрема. «Це є дуже важливий сигнал підтримки нашої Церкви, а також початок дуже серйозної праці, щоби можна було забезпечити належний розвиток нашої Церкви у її структурах, у її пастирській діяльності в Україні і за кордоном», – додав Предстоятель УГКЦ.

Додамо, 19 католицьких священиків і вчених закликали оголосити Папу Римського єретиком.Loading...