Новини » Економіка

Збереження транзиту газу РФ через Україну багато в чому залежить від США, – Данилюк

Фото: Микола Тис/ZIK

Радник новообраного президента України Володимира Зеленського Олександр Данилюк вважає, що питання збереження транзиту газу РФ через територію України багато в чому залежить від позиції США щодо будівництва російського газопроводу «Північний потік-2».

Про це він заявив журналістам в Брюсселі, передає УНІАН.

«Ми розуміємо, що є великий ризик втрати транзиту (газу РФ через територію України, – ред.). Тут зарано зараз говорити, тут треба зараз більше робити, ніж мені озвучувати якусь позицію. Це непросте питання. Багато залежить тут і від позиції американської сторони, позиції стосовно «Північного потоку-2». Це таке досить комплексне питання, на яке обов’язково нам потрібно знайти рішення», – сказав Данилюк.

Зазначимо, виконавчий директор Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Юрій Вітренко повідомив, що на тристоронніх переговорах щодо транзиту газу, які заплановані на кінець травня, Україна спільно з Євросоюзом запропонує «Газпрому» забронювати потужності української газотранспортної системи на тривалий час на 60 млрд куб. м на рік.

24 квітня віце-президент Європейської комісії Марош Шефчович повідомив, що черговий раунд переговорів у форматі Україна, Росія і Європейська комісія про транзит російського газу через Україну після 2019 року може відбутися у найближчі тижні.Loading...