Новини » Суспільство 3 травня, 2019, 14:01
У США виходить серіал «Чорнобиль», заснований на реальних подіях 1986 року
Кадр з фільму «Чорнобиль». Фото: ukrainian.voanews.com
Кадр з фільму «Чорнобиль». Фото: ukrainian.voanews.com

Американський кабельний канал HBO презентує 6 травня міні-телесеріал «Чорнобиль», заснований на реальних подіях трагедії 1986-го року.

Про це повідомляє Голос Америки, який взяв ексклюзивні інтерв’ю у Мезіна та виконавчої продюсерки Джейн Фетерстоун, яка також є президентом кінокомпанії «Sister Pictures», що знімала телесеріал.

Зазначається, що автор сценарію Крейг Мезін має українські коріння. За його словами, це допомогло відчути глибину трагедії.

«Я хочу, щоб кожен, хто побачить цей фільм, дійсно подумав про те, як функціонує світ. І щоб глядач запитував себе, чого вартує те, щоб просто пливсти за течією і ігнорувати речі, які можуть бути незручними або про які ви не хочете думати. Ось про це Чорнобиль», – зазначив Мезін.

Мезін переконаний, що зараз історія Чорнобильської катастрофи навіть важливіша для всіх, бо зараз триває глобальна війна з правдою. «Історія Чорнобиля – це історія того, що відбувається, коли ми обманюємо, коли ігноруємо правду; коли влада вдає, що правда не є правдивою. Але правда – це правда, і рано чим пізно ми заплатимо. Заплатять не ті, хто при владі, а звичайні люди», – розповів сценарист.

Зберегти правдивість історії було особливо важливою місією для сценариста Мезіна.

«Ми сподіваємося, що люди з України, з Білорусі, коли дивитимуться цей серіал, відчують, що їх побачили: одяг, зачіски, взуття, традиції, культура – що все було правильно. Так ми виявляємо повагу. Сподіваюся, коли вони подивляться цей фільм, вони відчують величезну гордість за себе та роль, яку вони зіграли в історії», – пояснює автор сценарію.

Сценарій серіалу базується на реальних подіях та людських історіях впродовж двох років після аварії.

Ідея екранізувати історію про Чорнобиль з’явилась у Мезіна майже 5 років тому. Про це розповіла виконавча продюсерка Джейн Фетерстоун, яка також є президентом кінокомпанії «Sister Pictures», яка знімала телесеріал.

«Крейг хотів дослідити Чорнобильську катастрофу. Не просто розповісти про факт самого вибуху, а дослідити від дня вибуху до розслідування обставин аварії через два роки, щоб показати і операцію очищення реактора, і брехню про причини вибуху», – зазначила продюсерка.

Для знімальної групи було важливо показати, що Чорнобиль був глобальною проблемою, і тисячі людей, які працювали над ліквідацією катастрофи, насправді врятували Європу від радіоактивного забруднення.

Знімали серіал в Литві та Україні, зокрема у Прип’яті та в Києві. Одним із найбільших викликів перед знімальною групою стало відтворення макетів ядерного реактора.

Бюджет серіалу продюсери тримають у секреті, однак відомо, що зйомки фінансували дві великі телекомпанії – американська HBO та британська Sky. Про коштовність проекту свідчать масштабні декорації реактора, залучення до роботи експертів із 14 країн світу та відомий акторський склад.

За інформацією каналу HBO, телесеріал «Чорнобиль» показуватимуть в Америці, Європі та Азії.

Читайте більше новин на тему: Чорнобиль

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-24 06:26 :46