Новини » Політика

Суд на Черкащині продовжив арешт підозрюваним у справі щодо вбивства журналіста Сергієнка

Городищенський суд Черкаської області до 30 червня продовжив арешт Вадиму Мельнику, Володимиру Воронкову, Роману Недибалюку та Віктору Горбенку, підозрюваним у справі щодо вбивства журналіста Василя Сергієнка у 2014 році.

Про це повідомляє Детектор медіа з посиланням на Іnsider.

Зазначається, що захисники обвинувачених брали участь у засіданні через відеозв’язок.

«Попередні кілька засідань, які зокрема стосувались і продовження запобіжного заходу, зривались через неявку адвокатів. А на засіданні 2 травня адвокат одного з обвинувачених Валерій Добраниця поставив під сумнів, що Василь Сергієнко був журналістом і що його можна зараховувати до Небесної Сотні», – йдеться у повідомленні.

Крім того, під час оголошення рішення головуюча суддя Людмила Синиця зазначила, що колегія суддів звернеться до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури через поведінку адвокатів у суді. До дисциплінарної відповідальності проситимуть притягти адвокатів Олександра Шадріна, Валерія Добраницю та Катерину Петрощук.

Василеві Сергієнку було 58 років, у Корсунь-Шевченківському у нього залишилася мати. Журналісту посмертно присвоєно звання Герой України.

Нагадаємо, 4 квітня 2014 року журналіста Василя Сергієнка з дому в місті Корсунь-Шевченківський на Черкащині викрали невідомі. Наступного дня його знайшли закатованим насмерть у лісі. У всеукраїнському об’єднанні «Свобода», до якого входив Василь Сергієнко, його зникнення пов’язували із журналістською діяльністю, зокрема серією статей, «що викривають злочинну діяльність одного із місцевих багатіїв-латифундистів, «регіонала» Геннадія Бобова».

4 січня 2016 року прокуратура Черкаської області за наслідками досудового розслідування затвердила та скерувала до суду обвинувальний акт стосовно чотирьох жителів Києва за фактом викрадення і вбивства Сергієнка.

17 травня 2017 у Придніпровському районному суді Черкас було задоволено клопотання слідчого, погоджене прокурором, про обрання організатору викрадення та вбивства журналіста Василя Сергієнка запобіжного заходу взяття під варту.

У листопаді 2018 року Вадиму Мельнику, підозрюваному в організації вбивства журналіста, змінили запобіжний захід.

У березні 2019 року Городищенський райсуд Черкаської області залишив фігурантів справи про вбивство черкаського журналіста Василя Сергієнка до 6 травня під вартою без права застави.Loading...