Новини » Світ

Соцмережі з 1944-го: В Instagram створили серіал із 70 історій про Голокост

В Instagram створили акаунт, що через Instagram-історії розповідає про життя 13-річної Єви Хейман, яка загинула в Освенцимі 1944 року. Таким чином, автори акаунту уявили, як могли б виглядати хроніки Голокосту в соцмережах.

Акаунт Eva.stories створили першого травня, його засновники – ізраїльський підприємець Маті Кохаві та його дочка Майя, інформує The New York Times.

Цей серіал складається із 70 епізодів в Instagram-історіях, в яких британська акторка, яка грає Єву, показує своїм «глядачам», як її безтурботне життя в Угорщині руйнує вторгнення нацистів. Її сім’ю примусово переселяють у гетто, а згодом садять на потяг, який везе їх до концтабору Аушвіц.

Автори проекту розказують, що за допомогою серіалу в Instagram хотіли доступно розказати молоді історію Голокосту, саме тому обрали формат Instagram-історій.

Творець проекту Маті Кохаві в інтерв’ю каже: «Пам’ять про Голокост за межами Ізраїлю зникає, тому важливо про нього нагадувати. Ми подумали, що варто зробити щось дійсно резонансне, тоді знайшли журнал і припустили, що замість ручки і паперу Єва мала смартфон і документувала все, що з нею відбувається. Таким чином, ми привезли смартфон до 1944 року».

Серіал заснований на щоденнику дівчинки з тодішньої Угорщини Єви Хейман, в якому вона впродовж декількох місяців детально розповідала про події свого життя. Після війни щоденник знайшла мама дівчинки, а згодом його опублікували у вигляді книги.

Зйомки серіалу, зокрема, відбувалися і у Львові впродовж трьох тижнів. Над ними працювало 400 людей, для окремих сцен навіть використовували військову техніку.

Створення цих 70 Instagram-історій про Голокост коштувало декілька мільйонів доларів.

Підготував Петро Синєокий, 

для ІА ZIK

Loading...