Новини » Політика

РФ відмовилась від участі у трибуналі щодо полонених моряків, бо не має жодної юридичної позиції, – адвокат

ZIK

Рішення російської влади про неучасть у трибуналі щодо військовополонених українських моряків пояснюється тим, що у них немає логічної юридичної позиції у цьому питанні. Вони розуміють, що їх дії були незаконними.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив російський адвокат Микола Полозов.

Він висловив переконання, що відмова Росії брати участь у міжнародному трибуналі ООН щодо військовополонених моряків не потягне за собою зміну процедури.

«Суд може ухвалити рішення і за відсутності представників Росії. Відсутність росіян пояснюється просто – у них немає логічної юридичної позиції у цьому питанні. Очевидно, що їхні дії є незаконними і такими, що порушують міжнародне гуманітарне право, у тому числі Женевську конвенцію», – підкреслив юрист.

Відтак, переконаний він, Російська Федерація вирішила зайняти «страусину» позицію – заритись у землю, нічого не бачити і не чути.

«Був уже прецедент у справі «Arctic Sunrise», коли росіяни заявляли, що справа не належить до юрисдикції суду. Тим не менш, після рішення трибуналу через деякий час вони були змушені звільнити захоплених членів екіпажу. Тому я очікую, що суд ухвалить те рішення, якого ми всі очікуємо. Це позитивним чином позначиться на долі військовополонених моряків», – запевнив Микола Полозов.

Крім того, він зазначив, що не варто прив'язувати рішення трибуналу до миттєвого звільнення моряків, бо, мовляв, у трибуналу немає карального органу, який може змусити Путіна миттєво звільнити моряків.

«Це створює певні труднощі політично-економічного характеру. У Кремлі це чудово розуміють. Втім, я думаю, що питання звільнення військовополонених, яке вже стає для Росії важкою політичною ношею, все одно відбудеться. Інше питання, у якому форматі це відбудеться. Я думаю, що Кремль розраховує використати моряків, як політичну розмінну монету», – підкреслив адвокат.

Нагадаємо, Росія повідомила, що не братиме участі в слуханнях щодо тимчасових заходів у справі про імунітет українських військових кораблів та членів їхніх екіпажів у Міжнародному Трибуналі з морського права. Loading...