РФ не зможе проігнорувати рішення трибуналу щодо звільнення українських моряків, – Бабін

ZIK

Міжнародний Трибунал з морського права дуже «токсичний» для Росії. Кремль сам змушений до нього звертатись, коли російські судна і моряків захоплюють, зокрема, в країнах Африки. Відтак, якщо рішення Трибуналу буде на користь України, РФ гучно заявлятиме, що ніколи його не виконає, а потім тихо поверне моряків.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив екс-спецпредставник Президента України в АР Крим Борис Бабін.

Він запевнив: те, що росіяни відмовились брати участь у слухання міжнародного Трибуналу щодо військовополонених українських моряків – це добра ознака.

«Це означає, що вони не мають особливих перспектив отримати там бажаний для себе результат. Коли Україна подала до Трибуналу відповідний позов і звернення щодо звільнення моряків, я сам критикував ці заходи, адже вони були здійснені запізно. Втім, краще пізно, ніж ніколи», – певен експерт.

З його слів, сьогодні, коли це питання звучить у Трибуналі, Україна отримує його юридичну позицію щодо ситуації в Керченській протоці та дотримання агресором норм міжнародного морського права.

«Далі буде припис, і якщо він буде на нашу користь, тоді Російська Федерація буде постане вибором – виконувати його чи не виконувати. Найімовірніше, вони заявлять, що не будуть його виконувати, але, фактично, вони його виконають і звільнять моряків», – заявив Борис Бабін.

Він підкреслив, що Міжнародний Трибунал з морського права дуже «токсичний» для Росії, і вона сама час від часу змушена до нього звертатися.

«Вони змушені звертатись туди, наприклад, коли російські судна і моряків захоплюють, зокрема, в країнах Африки. Для Росії є великим ризиком ігнорувати рішення цього органу», – запевняє екс-спецпредставник Президента України в АР Крим.

Відтак, наголошує він, якщо рішення Трибуналу буде на користь України, РФ гучно заявлятиме, що ніколи його не виконає, а потім тихо поверне моряків.

Нагадаємо, Росія повідомила, що не братиме участі в слуханнях щодо тимчасових заходів у справі про імунітет українських військових кораблів та членів їхніх екіпажів у Міжнародному Трибуналі з морського права.

Loading...