Новини » Львів

День народження Львова у стилі «ретро». Афіша

Святкування Дня міста Львова у 2018 році. Фото: Микола Тис/ZIK

День народження людини – це завжди свято. День народження багатотисячного міста – це свято кожного із його мешканців. Організатори запевняють, що цього року святкування Дня Львова буде незвичайним та незабутнім, адже відбуватиметься у стилі ретро та триватиме три дні – з 3 до 5 травня. На жителів та гостей міста чекає насичена програма заходів: святкові концерти, майстер-класи, сніданки-дискусії, ретро-вечірки та багато інших не менш цікавих атракцій.

Головним осередком святкувань звичайно буде площа Ринок – тут розташується головна сцена. У суботу тут, зокрема, виступатимуть: Академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів» (17:30), Мистецькі школи Львова та Державна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» з програмою «Ми – батяри» (19:30), гурт «Rockoko» (21:00). У неділю ж тут можна буде побачити та почути Народний ансамбль «Черемош» ЛНУ ім. І. Франка (14:30), Львівський муніципальний хор «Гомін» (15:00), Lviv Jazz оrchestra (17:30), цьогорічну переможницю «Голосу країни» Оксану Муху (19:00) та MANU – Beyond the Machine (techno-funky retro set) (20:00).

У внутрішньому дворик Ратуші, відбуватимуться майстер-класи, лекції та виставки. У суботу о 13:00 тут відбудеться лекція Ігоря Петрія: «Місто і містяни: повсякденне життя Львова у 1901-1914 рр.», о 15:00 лекція Миколи Ільківа-Свидницького: «Між мистецтвом і наукою: львівські ерудити кін. XVIII – п. пол. ХІХ ст.», а о 17:00 заплановане проведення інтелектуальної гри Smart Time. 5 травня у дворику ратуші можна буде послухати лекцію Романа Тарнавського: «Університет в інтелектуальному просторі

Львова 1919-1939 рр.» (12:00), взяти участь у майстер-класі малюнку на склі «Якось-то у Львові» (13:30) та подивитися виступи дитячих колективів мистецьких шкіл м. Львова (15:00).

У парку культури ім. Богдана Хмельницького вперше проходитиме Retro Lviv Festival. Організатори фестивалю обіцяють насичену культурну програму для львів’ян і туристів у поєднанні із улюбленими розвагами сучасного міста. У його рамках заплановані: Вінтажний Маркет, Ретро Б’юті Зона, Ретро виставка машин, Ретро виставка фотографій, зона танцювальних майстер-класів, дитяча зона, фуд-корт. Також учасники фестивалю зможуть насолодитися виступами ретро-гуртів та переглянути фільми: «Шляхетні Волоцюги» (1939) та «Буде Краще» (1936).

Окрім музичних програм, відбуватимуться сніданки-дискусії та ретро-вечірки у різноманітних локаціях міста, у тому числі – у Львівському національному літературно-меморіальному музеї І. Франка та Палаці культури ім. Г. Хоткевича. Цікаві заходи обіцяють у Центрі Довженка на Сихові, культурно-мистецькому центрі «Супутник» на Левандівці, у Lviv film centr, що на вул. В. Великого, 14а. На Сихові також буде проходити IV фестиваль духових оркестрів «Королівський лев».

Традиційна міська хода з театралізованою передачею ключів від Львова пройде центром міста у суботу, 4 травня, об 11.00 годині.

Більше про святкування можна дізнатися тут.

Театр

Львівський національний академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької у суботу о 18.00 покаже оперу «Мадам Батерфляй». У неділю ж пропонує о 12.00 балет «Попелюшка та семеро гномів», а о 18.00 – оперу «Севільський цирульник».

Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької, у суботу та неділю о 18.00 запрошує на виставу «Соло для мідних труб», а у неділю о 12.00 на виставу «Полліанна».

Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса у неділю о 19.00 покаже виставу «Так казав Заратустра».

Львівський академічний театр естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» у суботу о 12.00 покаже виставу «Лелеченя та опудало», а у неділю о 12.00 та 14.00 – виставу «Музична крамничка». Театр також запрошує у суботу о 19.00 дітей старших 12 років та їх батьків на виставу «Ось та Ась».

Львівський академічний обласний театр ляльок у суботу о 11.00 та 14.00 пропонує виставу «Жираф і носоріг», а у неділю о 12.00, 14.00, 16.00 приготував виставу «А де ж п’яте?».

Перший театр у неділю о 12.00 пропонує виставу «Жалапіта. Дорослих глядачів у суботу о 18.00 театр запрошує на виставу «Прекрасні, прекрасні, прекрасні часи».

Львівська національна філармонія у суботу о 19.00 запрошує на сольну виставу Наталі Половинки «Квітка – Невіста».

Концерти

Цьогорічний День міста можна буде сміливо назвати музичним Днем міста, адже впродовж трьох днів на площах Львова виступатимуть гурти, хори та оркестри. Кому ж буде замало музики на площах може завітати до львівських музичних залів, де не лише завжди привітно зустрінуть гостей, а й знайдуть чим здивувати.

Будинок органної та камерної музики також підготував насичену програму на святкування Дня Львова. Зокрема, у суботу о 14.00 пропонує концерт «Фантастичний Шопен» у віртуозному виконанні піаністки Мартини Хмєль – мазурки, ноктюрни та балади безсмертного романтика. Того ж дня о 16.00 під склепінням древнього храму лунатимуть голоси литовського хору Alumni Vilnenses, а о 19.00 – відбудеться концерт «Філіп Гласс. Возвишене і земне». Завершить суботню програму в органному залі неординарний захід – «Німе кіно під живу музику. Вечір ретро». Німе кіно, безсмертний Чарлі Чаплін та музика, яка здатна сказати більше за слова. Найвідоміші пісні з німих фільмів виконає піаніст Дмитро Микитин та скрипалька Олександра Мороз. А на велетенському проекторі у цей час ітимуть кадри шедеврів Епохи німого кіно.

У неділю органний зал пропонує концерти: «Перлини органної музики» (14.00) та Музика Баха. Органний концерт (19.00).

Львівська національна філармонія у суботу о 22.00 пропонує мультимедійний поетичний перформанс «Зимовий король», а у неділю о 12.00 приготувала несподіванку для малечі – «Бал казок».

Хмільний дім Роберта Домса у суботу о 20.00 запрошує шанувальників фольку на концерт гурту Galicia folk band. Поєднати непоєднане, скочити вище себе, об’єднати всіх в одне ціле та дивитись позитивно на життя – це дивіз Galicia folk band. В доробку гурту відомі фольклорні твори у власних аранжуваннях та кавери вже добре відомих хітів.

Виставки

У Львівському музеї історії релігії триває виставка «Граф у монашому каптурі. Блаженний Климентій Шептицький». На виставці представлені унікальні світлини з колекції Музею та з колекцій «Archiwum Szeptyckich» (власніть родини Шептицьких), ієрм. Севастьяна (Дмитруха), о. Юстина (Юрія Бойка), Івана та Іванни Матковських, приватних збірок. З фондової збірки ЛМІР виставлено роботу українського художника Модеста Сосенка «Антоній і Феодосій Печерські», де в образі святих

зображено митрополита Андрея і архимандрита Климентія Шептицьких; оригінальні архівні документи, пов’язані з поїздкою отця Климентія Шептицького, архимандрита монахів-студитів у Львові, у складі митрополичої делегації до Москви і Києва; копії матеріалів кримінальної справи, пов’язані з пересильним та тюремним періодом архимандрита Климентія Шептицького, інші. Із збірки Музею Митрополита Андрея Шептицького надано надзвичайно цінні й унікальні експонати: ікони, портрети із зображенням Климентія Шептицького, а також особисті речі: посуд родини графів, светр, окуляри, годинник, капелюх (речі використовували у процесі беатифікації), грамоту і медаль праведника світу.

Палац Потоцьких / Відділ Львівської галерея мистецтв. Мистецтво XIV-XVIII ст. пропонує оглянути виставку кераміки Василя Бабія «Райце». РАЙ·це – великодня інсталяція і виставка львівського кераміста Василя Бабія. Скульптури митця повітряні, динамічні та поетичні водночас, вони переносять глядачів у неймовірний казковий світ автора. Кожний витвір захоплює і надихає на творчість, спонукає до вигадування власних абстракцій та відшукування метафор.

Музей Івана Георгія Пінзеля запрошує на виставку «Грішник. Семантика одного твору». Картина «Алегорія Божественного Милосердя» невідомого фламандського художника кінця XVII-початку XVIII ст. зберігалась у фондосховищі Галереї. До цього часу полотно жодного разу не експонувалося, оскільки мало численні пошкодження. Однак завдяки кропіткій праці фахівців з науково-дослідного відділу реставрації унікальний зразок сакрального живопису став нарешті доступним для огляду.

У Культурно-мистецькому центрі «Дзиґа» експонується фотопроект Надії Таравської «Вона». Після авторського курсу Олександра Якимчука, Надія Таравська відкрила для себе світ ню фотографії. І цей світ настільки захопив, що захотілося спробувати себе в цьому жанрі. З самого початку проекту авторка зрозуміла, що хоче показати не стільки тіло кожної героїні, як в першу чергу її душу, силу і слабкість, ніжність і твердість, вразливість і рішучість бути собою. 100 плівок, 150 героїнь, 150 задушевних розмов про життя… про перемоги і поразки, страхи і надії. Кожна дівчинка розкривалася і довіряла своє потаємне авторці фотопроекту.

Кіно

Фантастичний бойовик «Месники: Завершення» – це продовження фільму «Месники: Війна нескінченності» і 22 за рахунком фільм Кінематографічного всесвіту Marvel. Про майбутній фільм та дату його релізу було оголошено ще у 2014 році. Роком пізніше стало відомо, що режисурою третьої та четвертої частин Месників займуться Ентоні та Джо Руссо. Написання сценарію довірили Крістоферу Маркусу та Стівену Макфілі. У парі вони створили мультсеріал «Агент Картер» та написали сценарії до 11 стрічок, 5 із яких відносяться до кіновсесвіту Marvel. Продюсер стрічок Marvel Кевін Фейгі заявив, що спершу планувалося знімати обидва фільми про Месників одночасно – це зменшило б затрати на організацію процесу. Такої ж думки був і режисер Ентоні Руссо, проте згодом зупинилися на тому, що фільми зніматимуться один за одним. Безпосередньо до зйомок бойовика приступили одразу після зйомок попередньої частини фільму – у серпні 2017 року. Робота тривала по січень 2018 року та проходила у Атланті, штат Джорджія. Серед акторського складу вказані і ті персонажі, які загинули у першій частині фільму, проте ніхто з них не показаний у трейлерах та тізерах фільму.

 

Мелодрама «За пять кроків до кохання» розповідає про хлопця та дівчину, хворих на кістозний фіброз. Сценарій до фільму написали Міккі Доутрі та Тобіас Іаконіс і продали його студії CBS Films, де проектом зацікавився продюсер та режисер Джастін Бальдоні. Для виконання головних ролей запросили Коула Спроуса («Великий тато», серіал «Друзі») та Хейлі Лу Річардсон («Колумбус»).

Спадкова хвороба, яка супроводжується ускладненням дихання та потребує пересадки легенів – ось вирок, про який вони знають з дитинства. Стелла (Хейлі Лу Річардсон) та Вілл (Коул Спроус) проходять лікування у одній клініці. Проте через особливості протікання хвороби, пацієнти не можуть наближатися один до одного. Будь-яка найменша інфекція, не помітна для здорової людини, для них може стати смертельною. Увесь сенс життя як Стелли, так і Вілла полягає в чіткому дотриманні правил та щоденному виживанні. Так було доти, доки вони не зустріли один одного. Тепер кожен зрозуміє навіщо йому боротися та жити далі.

 

Фільм жахів «Грай або помри» знято у Бельгії. Для Жака Клюгера, який одночасно є продюсером, сценаристом та режисером фільму, це дебютна робота на великому екрані. Для зйомок залучили акторів з різних країн – британця Чарлі Палмер Ротвелла («Темні часи») та француженку Роксану Мескіду (серіал «Тринадцятий»).

Головні герої фільму – Лукас (Чарлі Палмер Ротвелл) і Хлоя (Роксана Мескіда). Їм завжди подобалися різні головоломки та квести, тож вони не вагаючись вирішили вдвох зіграти в «Паранойю». Мета цієї гри – вибратися із замкненого простору. Є лише два прості правила: ніщо з того, що ти бачиш не є реальним; хтось із вас помре. Спершу ці слова сприймалися як жартівливе навіювання страху. Але пройшовши черговий етап квесту, хлопець та дівчина потрапляють на територію закинутої психіатричної лікарні. Тут вони зустрічають чотирьох таких самих, як і вони, гравців. З кожною новою спробою пройти далі стає все більш очевидним, що вибратися звідси живим зможе лише хтось один.

 

Мультфільм «Агент Марні» – дітище Крістофа Лауенштайна і Вольфганга Лауенштайна. Спільно вони написали сценарій і зайнялися режисурою. У 1990 році вони отримали «Оскар» за кращий короткометражний анімаційний мультфільм «Баланс» і з тих пір не займалися творчістю. У минулому році Лауенштайни випустили мультфільм «Прибульці в будинку» і відразу ж приступили до нового проекту. Історію «Пухнастий шпигун» вони задумали як сучасну адаптацію казки про Бременських музикантів – домашніх тварин, досить самостійних, щоб жити без людей.

Кішка Марні жила в своє задоволення в затишному будинку з турботливою господинею. Але все змінилося в одну мить – руду кішку вкрали, запакували в коробку і відправили в інше місто. Добре, що їй вдалося втекти. Вона опиняється в глушині, і тепер доведеться вчитися жити заново. Тут Марні зустріне Пса, Півня і Осла. Разом їх чекають карколомні пригоди. І звичайно ж – розшук злочинців, які вчиняють зухвалі викрадення.

 

Сценарій мультфільму «Велика мандрівка» належить американцю Біллі Фроліку, який свого часу працював над сюжетом «Мадагаскару». Режисерське крісло посіла Наталія Нілова. Це друга її робота після мультфільму «Два хвости», що вийшов у 2018 році.

Великий, сміливий та розсудливий ведмідь Мік-Мік не планував заводити дітей. Та лелека помилився і йому дістається згорток з немовлям. Це маленька панда. Звісно – панди теж ведмеді, і можна було б залишити малюка собі. Але ж десь на нього чекають справжні батьки. Тож час вирушати у далеку подорож та доправити дитину туди, де вона і мала з’явитися на світ. Компанію наполегливому ведмедю складе невгамовний заєць Оскар, а дорогою до них долучаться пелікан Дюка, вовк Янус та тигр Амур.

 Loading...