Новини » Світ 2 травня, 2019, 21:15
Якщо опозиція у Польщі об’єднається, то восени переможе партію Качинського, – соціологи

Якби парламентські вибори у Польщі відбулися у квітні, то 39% поляків підтримали б правлячу партію «Право і справедливість». Однак, якщо опозиційні партії об’єднаються, то у них з’явиться шанс отримати більшість у польському парламенті.

Про це повідомляє Gazeta.pl з посиланням на опитування проведене Інститутом досліджень Pollster для видання Super Express.

«Опозиція має шанс взяти владу в Польщі після осінніх парламентських виборів. За однієї умови – якщо вона об’єднається», – підкреслює видання.

«Якщо проект Європейської коаліції (Громадянська платформа, Польська селянська партія, Союз демократичних лівих сил, партія Сучасна та партія Зелених), створений для участі у виборах до Європарламенту доживе до осінніх парламентських виборів у Польщі, то він може отримати 36% голосів. Третє місце зайняла б партія «Весна» Роберта Бедроня з 11%. Якщо остання партія об’єднає сили з «Європейською коаліцією», то ПіС доведеться попрощатися із владою», – зазначає видання. Польські ЗМІ також додають, що Роберт Бедронь неодноразово виключав спільну участь у виборах до Європарламенту з Європейською коаліцією, але підкреслював, що готовий до співпраці в польському парламенті.

За даними опитування до Сейму РП потрапляє й партія Кукіз’15 з 8%.

Соціологи також акцентують, що якщо опозиція не об’єднається, то ПіС отримає все ті ж 39% підтримки, а результати опозиційних партій будуть слабшими: Громадянська платформа – 26%, Весна – 11% та партія Кукіз’15 з 7%. У такому випадку до парламенту не потраплять: Союз демократичних лівих сил (4%), Польська селянська партія (4%), Сучасна (2%) та Зелені (1%).

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 03:54 :03