Новини » Політика 2 травня, 2019, 21:45
Власенко визначив місію парламенту при новому президентові
ZIK
ZIK

Не хотілося б, щоб парламент розпустили лише тому, що в президента немає своєї фракції. Нарешті має бути зруйнована модель президентства, коли влада опиняється в одних руках.

Це зауважив народний депутат України Сергій Власенко в ефірі програми ДокаZ з Олексієм Шевчуком на телеканалі ZIK.

Депутат наголосив, що, передусім, важливо, щоб будь-які кроки нової влади відбувалися згідно з основним законом – Конституцією України.

«Якщо є конституційні підстави для дострокового припинення повноважень Верховної Ради, то давайте їх застосовувати. Якщо ж немає таких підстав, то це застосовувати неможливо.

Хотілося б, щоб новий президент не повторював помилок свого попередника. Нагадаю, що в 2014 році одразу після обрання Порошенко теж почав масову кампанію про те, що зі старим парламентом не можна працювати. Хоча тоді парламент приймав необхідні для української держави рішення, незважаючи на те, що там була велика кількість регіоналів», – нагадав Сергій Власенко.

Політик визнав, що йому не хотілося б, щоб відбулася така ж дзеркальна ситуація і парламент розпустили лише тому, що у президента там немає своєї фракції.

«У 2014-му ми побачили, коли центр прийняття політичних рішень опинився в одних руках. Адже саме після президентських і парламентських виборів Петро Порошенко, будучи Президентом, почав контролювати і парламент, а відтак і Кабмін – через парламент. Я прихильник балансу та системи стримувань і противаг, а тому вважаю, що новий парламент має створити цей баланс влади», – зазначив пан Власенко.

Читайте також: Путін викликає Зеленського на переговори по Донбасу

Він впевнений, що нарешті має бути зруйнована модель президентства 2010-2014 років Януковича, і 2014-2019 – Порошенка, коли влада опинялася в одних руках.

«На мою думку, парламент не має бути опозиційним чи неопозиційним до президента. Натомість Порошенко вже заявив, що переходить в опозицію до Зеленського, навіть не знаючи, які програми планує реалізовувати новий президент. Для мене це дивно, адже треба бути в опозиції або підтримувати саме програми, а не людину», – підсумував Сергій Власенко.

Як повідомлялося, до інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського в його команді не називатимуть прізвища людей, яких він призначатиме на ключові посади.

Читайте також: Путін надсилає меседж Зеленському: можемо давати газ вдвічі дешевше, ніж зараз

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 21:39 :23