live

Українцям виплатять разову «травневу» допомогу: хто і скільки отримає

ZIK

Суми щорічної разової грошової допомоги у травні регламентуються постановою Кабміну і становлять від 530 до 3850 грн.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK зазначила керівник Інституту громадянських свобод Галина Третьякова.

«Ми маємо розуміти, що такі суми уряд сплачує, коли загальне фінансування людей, які боронили наш кордон, незадовільне. Коли ми для себе як українська вільна держави не визначили, що таке вартість життя, яку компенсацію ми маємо виплачувати людям, які втратили своє здоров’я, родинам, які втратили рідних внаслідок таких подій.

Перше – ми констатуємо, що ця сума недостатня. Друге – методики, яка визначила б вартість життя, не існує. І на філософському рівні, мені здається, що ми відходимо від такої категорії як гідність», – зазначила Галина Третьякова та пояснила, що боротьба з бідністю в країні має відбуватися не методом роздачі урядом допомог, оскільки тоді гідність втрачається, а методом неоподаткування сум, які отримують люди.

Галина Третьякова додала, що, попри те, що «травнева» виплата є традиційною, системного підходу до соціальних виплат із урахуванням всіх сторін суспільного життя немає.

Народний депутат Наталія Веселова додала, що така одноразова щорічна допомога передбачена Законом «Про статус ветеранів війни», де описано, що таку допомогу мають надавати до 5 травня. Така «традиція» існує з 1998 року, уточнила нардеп, а виплачувати допомогу почали із 1999 року окремим категоріям пенсіонерів.

«Не лише пенсіонери отримують таку допомогу. Раніше при військкоматах теж виплачували її учасникам бойових дій, учасникам війни, які не були пенсіонерами, а стояли на обліку», – зазначила Наталія Веселова.

Нагадаємо, включно до п’ятого травня українці, які мають статус ветеранів війни, а також жертви нацистських переслідувань отримають щорічну разову грошову допомогу.

Як повідомляли раніше, 28 квітня набув чинності Закон України «Про соціальні послуги», яким визначено основні організаційні та правові засади надання соціальних послуг, спрямованих на профілактику, подолання складних життєвих обставин та/або мінімізацію їх наслідків, особам/сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах.Loading...
Loading...
Loading...