Новини » Львів

У Нагуєвичах розповідатимуть про невідомі гастролі театрів Королівства Галичини і Лодомерії в Дрогобичі у добу Івана Франка

Завтра, 3 травня, у державному історико-культурному заповіднику «Нагуєвичі» вперше в історії презентуватимуть більш-менш повний архів інформації про невідомі гастролі театрів Королівства Галичини і Лодомерії в Дрогобичі у добу Івана Франка.

Про це повідомив власкор IA ZIK.

Захід під назвою «За кулісами Великодня: весняні гастролі артистів театрів у Дрогобичі в 1884 – 1914 роках» розпочнеться о 13 годині. З презентаційною лекцією виступить директор заповідника, кандидат історичних наук Богдан Лазорак. Відтак відбудеться дискусія про великодній репертуар вистав, їх декорації і режисуру та, звичайно, про формат критики з боку дрогобицької публіки та жовтої преси.

Окрему увагу буде приділено критиці та оваціям з боку друга Івана Франка, відомого журналіста і редактора дрогобицької газети «Наддністрянської» Едмунда Леона Солецького.

Організатори презентації запрошують шанувальників доби Івана Франка, артистів театрів та усіх, хто ще не був у садибі Каменяра.

«Франко-каву, гарний настрій та історичну вандрівку в минуле театральної сцени Дрогобича гарантуємо, при цьому без суфлерів», – запевнили працівники заповідника. 

Loading...