Цінності чи персоналії?

Я ніколи не захоплювалася жодним політиком. Якимось конкретним вчинком – могло таке бути. Але не сильно, і не без скепсису, і не без пошуку маніпуляції у тому вчинку.

Я не вірю жодному політику. Бо політика – це формат гри, а гра не буває без маніпуляцій і брехні. Навіть якщо ця брехня на користь суспільству.

Свій голос на всіх можливих виборах у своєму житі я віддавала не за політиків, а за свої цінності, які, як мені видавалося, поділяє і підтримує той чи інший політик чи політична сила.

Цінності. Це єдине чому варто служити, оберігати, підтримувати, втілювати і розвивати. І підтримувати політика лиш в тих його вчинках, які спрямовані за захист тих чи інших ваших цінностей.

Власне сповідування цінностей, а не служіння політику, дають нам твердий ґрунт під ногами і внутрішній стержень. Це варто пам’ятати, коли на хвилях колективного психозу теж хочеться заспівати осанну якомусь конкретному політику.

Бо ми не можемо відповідати за думки, вчинки і цінності політиків, ми не знаємо чи є в них подвійне дно, чи вони щирі і чи не скручена дуля у них в кишені. Але ми можемо захищати і розвивати свої цінності. Якщо наша цінність мова – говоримо нею, читаємо нею, навчаємо дітей, не переходимо без потреби на іншу, підтримуємо ініціативи... Якщо наша цінність чесність та справедливість – не даємо хабарів нікому, не «рішаємо» питання, а чесно вирішуємо їх згідно законного алгоритму... Якщо наша цінність чистота і порядок там, де ми живемо, – не смітимо і не пісяємо в ліфті... Якщо наша цінність демократія, – то використовуємо демократичні механізми та гідно приймаємо наслідки демократичних процесів і т. д. Якщо наша цінність держава та закон – то дотримуємося самі закону і пильно стежимо за кожним кроком політиків і влади...

Але жити цінностями набагато важче і відповідальніше. А от жити асоціаціями себе з політичними персоналіями – легше. Бо на них перекладається відповідальність за збереження тих наших цінностей. «Петро/Іван/Василь прийде – порядок наведе!» – ось гасло безвідповідальності і делегування своїх громадянських обов’язків і свобод комусь. Так наводь порядок сам! І Хто той безпорядок зробив, цікаво?!

«Він/вона – наш поводир! лідер нації!»...

Наш поводир і лідер – лише наші цінності, які резонують з загальнолюдськими морально-етичними цінностями та співвідносяться з інтересами держави.

Чим більше з нас змістить оцей локус ззовні у середину себе), тим якіснішим суспільство стане. При будь-якій владі. Так, і при диктатурі і терорі (не дай Боже)... За цінності іноді доводиться помирати. Мільярди людей загинули за цінності в історії людства. На жаль. Але цінності – дуже дорога розкіш.

Одним словом, плекаймо свої цінності, шукаймо силу та можливості в собі і все буде добре. Христос Воскрес!

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-18 11:39 :47