live
Новини » Регіони 246

Суд визнав тарифи на проїзд у Тернополі нечинними: влада не хоче їх скасовувати

У Тернополі активісти закликали міського голову та контролюючі органи забезпечити виконання рішення суду й повернути попередні тарифи на проїзд. В іншому випадку – планують масові акції протесту.

Звернення до міської влади опублікували на своїй сторінках у Facebook представники як громадських, так і політичних організацій, повідомив власкор IA ZIK.

Адвокат Ростислав Небельський, який оскаржив у суді запроваджені зі скандалом тарифи, закликав начальника обласного управління поліції Олександра Богомола та керівника обласного управління Держпродспоживслужби Василя Хомінця відреагувати на ситуацію.

16 квітня за позовом Небельського Восьмий апеляційний адміністративний суд у Львові визнав прийняті у листопаді 2018 року тарифи на проїзд в громадському транспорті Тернополя протиправними та нечинними.

За даними Небельського, це підтримали і у Верховному суді, куди, як стверджує адвокат, міська влада подала касацію.

«17 квітня – наступного дня після ухвалення апеляційним судом постанови про скасування тарифів (і відновлення попередніх) міський голова замість того, щоб її виконати, направив до Верховного суду прохання зупинити дію постанови апеляційного суду і надалі стягувати необґрунтовану плату. На радість нам усім і на смуток тому, хто поза громадою, 24 квітня Верховний Суд ухвалою відмовив меру в зупиненні дії апеляційної постанови – тієї, яку він і так не виконував», – зазначив у своєму дописі в Facebook Небельський.

Адвокат наголосив, що міська влада досі ігнорує рішення суду.

«Я прошу Олександра Богомола та Василя Хомінця стати на захист громадян, споживачів, які наразі потерпають від незаконних тарифів на проїзд у громадському транспорті, ініціювавши відповідні провадження та перевірки. Якщо ж держава буде безсила в гарантуванні авторитету рішень суддів, що стають на бік Закону і громади, тернополяни будуть змушені зробити це самотужки», – написав адвокат.

Про масові акції протесту в Тернополі, які відбулися в листопаді минулого року після зміни вартості проїзду, нагадав Надалу також один з ініціаторів «Транспортного майдану» Олег Синовець.

«Через незаконне рішення виконавчого комітету Тернопільська міська рада тернополяни змушені з листопада переплачувати за проїзд в громадському транспорті. В сумі це 164 дні і десятки мільйонів гривень з кишень пасажирів», – написав Синовець на своїй сторінці у соцмережі.

Як повідомляла IA ZIK, на початку листопада 2018 року жителі Тернополя влаштували «Транспортний майдан».

Містяни висловили протест проти нових тарифів на проїзд у громадському транспорті.

Найбільше людей обурив готівковий тариф, який виявився найвищим в Україні: 9 грн у маршрутних таксі та 8 грн у тролейбусах.

Під час акцій протесту люди вимагали у чиновників оприлюднити розрахунки та закидали їм змову з приватними перевізниками.

Після протестів мешканців тимчасово повернули попередні тарифи. Згодом влада знову підвищила вартість проїзду, проте без «драконівського», на думку громади, готівкового тарифу.

Зокрема, від 20 грудня 2018 року у місті діють диференційовані тарифи. У тролейбусах проїзд для власників персоніфікованої «Карти тернополянина» та неперсоніфікованого електронного проїзного коштує 5 грн. У разі оплати готівкою чи банківською карткою – 6 грн. У маршрутних автобусах – 6 грн у разі оплати будь-яким електронним квитком і 7 грн – при розрахунку готівкою та банківською карткою.

Також у міській раді оприлюднили розрахунки, на основі яких прийняли нині діючий тариф.

Громадські активісти, проте, висловили низку претензій щодо розрахунків. Відтак, адвокат Ростислав Небельський звернувся до суду.

Loading...
Loading...
Loading...