Роздача паспортів РФ: заступник міністра обіцяє контроль за кожним із них – від України

ZIK

В України не буде проблем, аби отримати списки громадян, які отримають російські паспорти.

Про це в ефірі програми «Vox populi» (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і вимушено переміщених осіб Юрій Гримчак.

Ведучий поцікавився, які є в Україні технічні засоби, аби визначати тих громадян, які отримають російський паспорт. У відповідь пан Гримчак зауважив, що в Україні немає таких засобів, але ці дані частково є несекретними в Росії.

«Список тих людей, які отримали російське громадянство як друге, можна отримати. Річ у тім, що згідно з російським законодавством дозволено мати друге і третє громадянство, але про це обов'язково повідомляти органи влади. Тому я не бачу в цьому проблем, і ми будемо мати повністю всі дані», – підсумував Юрій Гримчак.

Нагадаємо, 24 квітня президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Україна вже звернулася до Радбезу ООН через видачу російських паспортів у ОРДЛО.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликає українських громадян на окупованих Росією територіях не приймати російські паспорти.

Коментуючи цю ініціативу, Зеленський зокрема заявив: «Ми будемо надавати українське громадянство представникам усіх народів, які страждають від авторитарних і корумпованих режимів. У першу чергу – росіянам, які сьогодні страждають чи не найбільше».

У відповідь Путін заговорив про спільне громадянство України і Росії.

Читайте більше новин на тему: паспорти РФ

Loading...