Новини » Суспільство 2 травня, 2019, 13:59
Психічне здоров’я: Супрун розповіла про плюси і мінуси відмови Instagram від показу лайків
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Виконувач міністра охорони здоров’я Уляна Супрун вважає, що спілкування в реальному житті має значно більше переваг, ніж онлайн-спілкування.

Про це Уляна Супрун написала у Facebook.

«Соцмережа (Instagram) тестує функцію приховування кількості лайків під постом. Натомість замість загальної кількості вподобань буде вказано лише кілька імен, які вподобали фото, і напис «та інші».

Розробники вважають, що підрахунок кількості лайків погано впливає на психічне здоров’я користувачів. Часом навіть спонукає людей втрапляти в небезпечні ситуації заради отримання більшої кількості вподобань під фото», – пише Супрун.

Останнім часом експерти багато говорять про шкоду соціальних мереж для здоров’я.

«До прикладу, про те, що вони роблять людей більш самотніми. Дослідження вказують, що кількість віртуальних друзів не підтверджує нашу соціалізованість та готовність спілкуватися, часом, навпаки, впливає на відчуття самотності в реальному житті. Існує також безліч досліджень, які підтверджують негативні ефекти від надмірного користування соцмережами. Як-от появи додаткового стресу, підвищення відчуття тривоги, погіршення настрою та навіть депресії. До негативних наслідків відносять й розвиток залежності, зниження самооцінки та порушення сну», – застерігає Супрун.

Щодо кількості вподобань під фото та їхнього впливу на наше психічне здоров’я, то Супрун наводить такі факти:

  • Отримати лайк – один з вагомих мотиваторів будь-якої діяльності в багатьох соцмережах. Лайки є основною причиною, чому люди розміщують публікації. Втім, не лише. Багато людей шукають відчуття підтримки, коли публікують щось в соціальних мережах;
  • Деякі дослідження показали, що інвестиція у взаємовідносини у вигляді того самого лайка, збільшує відчуття підтримки. Такі прояви уваги найбільш ефективні, коли адресовані нам від близьких нам людей;
  • В одному з опитувань серед підлітків Instagram визнано платформою, що має найбільший негативний вплив на психічне здоров’я. Попри те, що респонденти вказали, що тут вони мають достатньо простору для самовираження та самоідентифікації, вони вважають, що ця соціальна мережа пов’язана з високим рівнем тривоги, депресії, залякуванням та страхом втрачених можливостей (відчуттям, що потрібно завжди залишатися на зв’язку, щоби нічого не пропустити і щось не трапилося без вашої участі). В тому числі вони досить багато переймалися тим, скільки лайків отримають їхні фото;
  • Фото в цій соціальній мережі можуть створювати нереалістичні очікування стосовно свого зовнішнього вигляду та сприяти низькій самооцінці. Саме Instagram, де персональні фотографії займають центральне місце серед контенту, сильно впливає на появу таких відчуттів;
  • Науковці також зазначають, що такі «винагороди» як лайк чи коментар стимулюють вироблення дофаміну, як й інші приємні для нас речі. Втім, в соціальних мережах ми отримуємо як позитивні, так і негативні «винагороди», що, безумовно, матиме вплив на психічне здоров’я.

«З сьогоднішнім розвитком технологій важко спрогнозувати, як зміниться життя людей через невеликі інтервенції. Але стосовно психічного здоров’я можна стверджувати впевнено – спілкування в реальному житті, підтримка та відчуття близькості офлайн мають значно більше переваг.

Пам’ятайте, іноді важливо та корисно бути поза зоною досяжності. Тому намагайтеся балансувати час, який ви проводите в соціальних мережах та телефонах», – підсумовує Супрун.

Також в.о. міністра охорони здоров’я порадила кілька корисних дописів на цю тему:

  • Поради, як менше користуватися смартфоном тут;
  • Як соціальні мережі впливають на відчуття самотності тут;
  • Як надмірне користування ґаджетами впливає на нашу поставу, виникнення відчуття болю та втоми тут.

Нагадаємо, Супрун роз’яснила переваги вживання фруктів та овочів над прийомом вітамінних добавок і БАДів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-20 07:51 :13