Новини » Політика 2 травня, 2019, 17:25
Портников: У протистоянні з Зеленським Кремль збирається переходити до реальних дій
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Відкриття в Ростовській області РФ першого центру, в якому видаватимуть російські паспорти жителям окупованих районів Донецької та Луганської областей ‒ гарне підтвердження того, що у своєму протистоянні з новим українським президентом Володимиром Зеленським Кремль збирається переходити до реальних дій. Путін не буде просто жартувати. І це має розуміти кожен, хто замислюється про ситуацію в Україні після зміни влади.

Про це пише журналіст Віталій Портников у своїй статті на Радіо Свобода.

На його думку, у 2014 році, після Майдану, ще можна було жити в ілюзії, що Путін не готовий до активних дій проти України, що він може обмежитися політичними заявами, ну в найгіршому випадку ‒ підвищити ціну на газ. Навіть напередодні засідання російського парламенту, на якому було ухвалене остаточне рішення про анексію Криму, багато політиків і в Україні, і на Заході все ще перебували в упевненості, що російський президент не наважиться на таке відверте захоплення чужої території, що він просто збирається контролювати Крим заради подальших поступок з боку Києва. Ну не може ж він справді взяти й приєднати територію іншої країни? Не може ж наважитися на анексію ‒ таку гучну, неприкриту анексію?

«Тепер ми точно знаємо ‒ може. Схоже, Путін як і Кремль загалом, взагалі може наважитися на будь-які дії, які ще недавно в цивілізованому світі здавалися неприпустимими ‒ від Криму до втручання в американські вибори, від Донбасу до Солсбері. Саме тому його неможливо перемогти за допомогою простої пропаганди, оптимістичних роликів в інтернеті та впевнених заяв. Заяви не мають жодного особливого значення, коли на них відповідають танками», – зазначає журналіст.

Він додає, що ніхто в Кремлі не ставив перед собою завдання привести до влади в Україні Володимира Зеленського. Ні, завдання, на його думку, було інше ‒ сприяти поразці Петра Порошенка. І через те, що чинний український президент не пішов на угоди з Москвою за кремлівським сценарієм, і просто тому, що в російських спецслужбах переважила думка, що за президента Зеленського Україну буде набагато простіше дестабілізувати та... інтегрувати.

«Я не збираюся зараз оцінювати, наскільки виправданою є така позиція. Але те, що здійснення завдання вже розпочали ‒ факт. Причому із Зеленським починають боротьбу саме за електорат східних і південно-східних областей країни ‒ тобто тих областей, де позиції нового президента найміцніші. І це природно: з Порошенком не було ніякого сенсу боротися за цей електорат, який його не підтримував від початку, який у масі своїй навіть не пішов на вибори 2014 року, тому що не побачив серед фаворитів свого кандидата.

Кремлю потрібно буде довести, що Зеленський обдурив український схід. Що він не збирається і не може домовитися з Путіним, що війна триватиме ‒ зрозуміло, через «неконструктивний» Київ, що тарифи не знизяться, а зарплати не підвищаться. А ось Кремль, навпаки, робитиме для «одного народу» на сході все, що зможе ‒ почне з видачі паспортів жителям окупованих територій, потім, ймовірно, перейде до масової паспортизації всіх українських громадян. І зрозуміло, що для жителів прикордонних з Росією регіонів це буде куди важливіше, аніж для тих, хто живе на кордоні з країнами Європи», – пише Портников.

На його думку, в Путіна проста мета, над здійсненням якої він, мабуть, працюватиме найближчим часом. Виборець Володимира Зеленського має стати його власним виборцем, виборцем Володимира Путіна. І коли російський президент говорить про спільне громадянство двох країн, про один народ ‒ він не жартує, навіть не знущається з майбутнього колеги. Він просто викладає програму «тихої анексії» українського сходу, за влучним визначенням міністра закордонних справ Латвії Едгара Рінкевича.

«Питання в тому, що, крім слів, може протиставити цій «тихій анексії» Володимир Зеленський, чи розуміє він, що обраний президентом країни, яку, судячи з усього, просто хочуть перетворити на регіон сусідньої держави?» – підсумовує журналіст.

Нагадаємо, 29 квітня, у Ростовській області відкрився перший центр видачі російських паспортів жителям ОРДЛО.

МЗС України вимагає від РФ припинити видачу паспортів жителям окупованого Донбасу.

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 04:47 :14