Новини » Суспільство 2 травня, 2019, 7:36
Науковці пропонують нову версію походження Місяця – він повстав із попелу
Місяць. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Місяць. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Команда експертів з США і Японії запропонувала пояснення походження Місяця, яке доповнює попередню теорію про зіткнення Землі з молодою планетою.

Команда американських і японських геофізиків розробила комп'ютерну симуляцію того, як міг сформуватися єдиний супутник Землі – Місяць, повідомляє Новое Время з посиланням на Live Science.

Однією з найбільш поширених теорій походження Місяця є зіткнення протопланети Тейя із Землею на ранній стадії її формування. Тейя була розміром з Марс, і, ймовірно, при її зіткненні з Землею, частина молодої планети відокремилася і сформувала відомий нам Місяць.

Згідно із цією теорії, Місяць, у своїй більшості, мав бути сформований із залишків Тейї. Але, вчені знають, що хімічний склад Місяця майже ідентичний земному, що і ставить під загрозу гіпотезу про зіткнення.

Дослідження фахівців з США і Японії передбачає, що схожість в структурі Землі і Місяця пояснюється океанами магми, які наповнювали нашу планету в той час.

Вірогідне зіткнення з Тейєю, через яке міг сформуватися Місяць, відбулося близько 4,5 млрд років тому. Якраз в цей час молода Земля була покрита гарячої магмою, глибина якої складала до 1500 км.

Таким чином, після зіткнення, величезна кількість магми буквально вихлюпнулася на орбіту Землі, і поступово перетворилася на відомий нам круглий і твердий Місяць.

«У нашій моделі близько 80% Місяця складається з протоземних матеріалів. У більшості попередніх моделей близько 80% Місяця складається з ударної планети. Це велика різниця», – говорить співавтор дослідження, геофізик з Єльського університету Шунь-Ічіро Карато.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 14:01 :36