На Львівщину прибули 130 американських «Клекотливих орлів»

Фото: Міноборони України

Сьогодні, 2 травня, у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбулась церемонія передачі повноважень між двома підрозділами американської складової місії JMTG-U.

Про це повідомляє відділення спеціальних кореспондентів Інформаційного агентства МО України (м. Львів).

На заміну військовослужбовцям 278-го бронекавалерійського полку Національної гвардії США зі штату Теннессі, які перебували на Львівщині із літа 2018 року, до України прибули понад 130 військових 2-ї бригадної тактичної групи «Страйк» 101-ї повітряно-десантної (десантно-штурмової) дивізії армії США. Термін ротації на території України для американських військових складатиме 9 місяців.

Американські національні гвардійці зі штату Теннессі добре справилися із завданнями щодо підготовки українських підрозділів у рамках місії JMTG-U і цілком заслужено отримали відзнаки Міністерства оборони України, які вручив їм начальник Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного генерал-лейтенант Павло Ткачук.

Новоприбулі представники армії США продовжать допомагати у тренуванні підрозділів Збройних Сил України за стандартами підготовки армій країн НАТО. Ця військово-тренувальна місія відома, як Об’єднана багатонаціональна тренувальна група – Україна (JMTG-U). Діяльність якої започаткована у 2015 році. Метою місії є сприяння внутрішньому оборонному потенціалу України та тренуванню ротаційних підрозділів в Україні. Крім того, американські військовослужбовці продовжать навчання українських військових інструкторів, які у найближчому майбутньому мають повністю опанувати функції навчання особового складу на рівні батальйону.

«Більшість військовослужбовців, які відряджені в Україну, є лідерами, мають багаторічний досвід та спроможні надати гідне навчання. Я сподіваюсь, що це послужить прекрасною можливістю для обміну досвідом», – розповів підполковник, командир 1-го батальйону 502-го піхотного полку 101-ї повітряно-десантної дивізії армії США та командир оперативної групи «Карантан» Роберт Трейсі.

Довідка.

101-ша повітряно-десантна дивізія армії США сформована у серпні 1942 року і брала участь в операції союзних сил із висадки в Нормандії в червні 1944 року. Десантники дивізії брали участь в облозі Бастоні (Бельгія), Арденнській операції в грудні 1944 року та Голландській повітряно-десантній операції. Оперативна група «Карантан» названа на честь шестиденної битви за французьке місто Карантан під час Нормандської операції.

Особовий склад 101 повітряно-десантної дивізії брав участь у бойових діях у Вєтнамі, Африці, Іраку та Афганістані.

Емблемою дивізії є «Клекотливий орел».

Loading...