Новини » Курйози 2 травня, 2019, 5:11
Команда старшокурсників із коледжу побудує теплицю для вирощування овочів на Марсі

Команда старшокурсників із Дартмутського коледжу (штат Нью-Гемпшир, США) виграла конкурс NASA BIG Idea Challenge-2019, представивши дизайн-проект марсіанської теплиці, в якій теоретично можна буде вирощувати на Марсі овочі.

Про це пише Naked Science, передає Mind.

Теплиця отримала назву Demeter – на честь давньогрецької богині врожаю Деметри і як абревіатура до Deployable Enclosed Martian Environment for Technology, Eating, and Recreation.

Гідропонна структура теплиці (без грунту, а лише за рахунок живильного розчину – ред.) може дозволити астронавтам вирощувати власну їжу на пустельній марсіанської поверхні. В теплиці можна буде вирощувати до 8-ми харчових культур, а сама теплиця буде щодня постачати 3100 калорій для чотирьох астронавтів протягом 600 днів перебування на Марсі.

Згідно з проектом, в марсіанській теплиці будуть рости капуста, соя, батат, картопля, брокколі, полуниця, пшениця і чуфа. Масивний резервуар, заповнений живильним розчином під стелею, живить кругову систему лотків для культур за допомогою гравітації. Світлодіоди гарантують, що рослини отримають достатньо сонячного світла.

Керування теплицею переважно автономне і може бути легко запрограмоване.

Агрегат можна транспортувати на мільйони кілометрів від Землі, розгорнути на іншій планеті і потім підтримувати, маючи обмежені технології та ресурси. Команда розраховує, що всю конструкцію можна буде відправити єдиним вантажем вагою в 9130 кг – це приблизно десята частина заявленого корисного навантаження для космічного корабля Starship від компанії SpaceX.

Коли астронавти не зайняті наглядом за теплицею, вони можуть вирушити на пробіжку по зовнішньому периметру – відповідна площа також передбачена в проекті. Щоб підтримувати емоційне здоров’я і благополуччя астронавтів на марсіанських базах, в теплиці є зона для вправ і відпочинку.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 12:58 :27