Єльченко попередив ООН про російську ядерну зброю в окупованому Криму

Володимир Єльченко. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Ігноруванням своїх ядерних зобов’язань Росія ставить під загрозу не лише європейську, але й світову безпеку. Особливо тривожним у цьому контексті є зберігання ядерної російської зброї в окупованому Криму.

Про це заявив постійний представник України при ООН Володимир Єльченко, виступаючи на підготовчому комітеті Оглядової конференції 2020 року з розгляду дії Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, пише Укрінформ.

Він зазначив, що Росія розвиває інфраструктуру для розміщення ядерної зброї в окупованому Криму, створюючи загрози Європейському континенту та світу.

«Грубе порушення Росією, ядерною державою і постійним членом Ради Безпеки ООН, узятих на себе міжнародних зобов’язань, включно з Будапештським меморандумом, підірвало всю безпекову систему ООН», – додав він.

Постпред України в ООН згадав також і про ракетні суперечки між США та Росією. За його словами, вихід США з угоди був «виправданий» і став лише наслідком систематичного порушення Кремлем своїх зобов’язань.

«В епоху загроз розповсюдження ядерної зброї, що зростають, а також спроб знайти гарантії безпеки для країн, які прагнуть мати засоби ядерного стримування, життєво необхідно, аби Будапештський меморандум виконувався», – заявив він.

 

Читайте більше новин на тему: окупований Крим

Loading...