Новини » Політика 1 травня, 2019, 14:29
Видача паспортів РФ: Грузинський екс-урядовець спрогнозував наступні кроки Путіна в Україні
ZIK
ZIK

Зараз Росія обов’язково намагатиметься посилити свій тиск на Україну, вона застосовує методи, які свого часу спрацювали в Грузії. Роздача паспортів на окупованих територіях була одним із елементів підготовки повномасштабної агресії. Однак, наша держава має значно більше можливостей, ніж тогочасна Грузія.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK висловив віце-прем’єр-міністр Грузії у 2006-2012 роках Гіоргі Барамідзе.

Він наголосив: те, що Росія зараз робить в Україні, зокрема щодо видачі своїх паспортів населенню ОРДЛО – метод, який свого часу спрацював у Грузії.

«На жаль, коли ми говорили, що те ж може відбутись і в Україні, наші західні партнери не чули і не хотіли сприймати всерйоз», – зауважив Барамідзе.

Він підкреслив: ще до 2008 року Грузія говорила про підготовку агресії Росією, тоді також Москва почала роздавати свої паспорти грузинам на окупованих територіях – в Абхазії та Південній Осетії.

«Це було одним із елементів підготовки повномасштабної агресії, однак, на жаль, ніхто не вірив, поки не відбулось те, що сталось у Криму та на сході України», – розповів екс-віце-прем’єр Грузії.

Він переконаний: дивлячись на поведінку Росії в Грузії, наступними кроками Кремля в Україні будуть посилення тиску на нашу державу і використання «аргументу» про «своїх громадян» на українських територіях.

«Риторика про обов’язок захисту своїх громадян буде використовуватись Путіним і його бандою. Потрібно бути готовими до цього», – підкреслив Барамідзе.

Він розповів: тоді Грузія вдалась до правильних кроків, коли голосно наголошувала світові, що наближається війна. Однак, НАТО впритул не зауважувало усього цього, вважаючи Росію «країною-партнером» та «проблемним другом».

«Наші правильні кроки не увінчались успіхом через впертість західних партнерів, які не хотіли бачити реальність. Однак, зараз в Україні все відбувається по-іншому. По-перше, усі прокинулись, по-друге, Україна вдесятеро більша за Грузію і по-третє, це найбільша європейська держава. Не почути Україну та не сприймати її всерйоз буде дуже важко. В України в сотню більше можливостей для мобілізації як всередині країни, так і на міжнародній арені, щоб протистояти наступному витку агресії», – вважає експерт.

Адже, на його думку, Росія обов’язково намагатиметься посилити тиск на Україну. До сьогодні їй було вигідно дивитись, як Україна «поступово вбивала сама себе», не рухаючись вперед.

«Економічно вона рухалась назад, не було перспектив. Це якраз те, що потрібно Росії. Окуповані регіони їй потрібні, щоб мати важелі впливу, щоб Україна, Грузія та всі держави навколо РФ стали, за сценарієм Путіна, «країнами, що не відбулись», де немає своїх же громадян», – зазначив Барамідзе.

Тож він переконаний: Росія застосовуватиме усі свої сили, щоб Україна не змогла стати міцною європейською державою.

Нагадаємо, 24 квітня президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Президент України Петро Порошенко у терміновому зверненні виступив з вимогою нових санкцій проти Росії за паспорти для ОРДЛО.

Читайте більше новин на тему: паспорти РФ

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 17:44 :25