Новини » Економіка 1 травня, 2019, 21:50
Віддати 4,5 млрд доларів уже восени – експерт спрогнозував, чи знайде Україна гроші
ZIK
ZIK

Не можна таку кількість державних грошей за раз віддавати на погашення боргів – така політика у підсумку завжди веде в глухий кут.

Це заявив міністр економіки у 1997-1998 роках Віктор Суслов у ефірі програми «HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK.

Експерт зазначив, що в цьому році Україні потрібно загалом виплатити до 9 мільярдів доларів запозичень.

«На виплату боргів та їх обслуговування у бюджеті було перебачено 417 мільярдів гривень – це близько 40% державного доходу. Таких витрат ще ніколи не було, то ж наша країна загнана в боргову пастку.

Щодо дефолту, то в України ще є валютні резерви, хоч вони і сформовані за рахунок кредитів МВФ – це близько 20 мільярдів доларів. Якщо в цьому році доведеться задіяти резерви, то країна все одно буде в змозі виплатити борги», – прогнозує Віктор Суслов.

Утім, констатує експерт, уряд наразі гасить борги лише за рахунок нових кредитів.

«Якщо проаналізувати роботу Мінфіну спочатку цього року, то можна побачити, що воно майже щотижня оголошує про продаж цінних паперів, як у гривнях, так і в валюті.

Але потрібно розуміти, що така політика у підсумку завжди веде в глухий кут. Адже не можна таку кількість державних грошей віддавати на погашення боргів – країні теж потрібно за щось жити, тому потрібно змінювати підхід», – наголосив Віктор Суслов.

Як повідомлялося, державний і гарантований державою борг України станом на 31 березня 2019 року становив 2 146,64 млрд грн або 78,78 млрд доларів.

За даними Мінфіну, протягом березня 2019 року сума боргу України збільшилась у гривневому еквіваленті на 34,65 млрд грн та у доларовому – на 0,54 млрд доларів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-17 01:08 :16