live
Новини » Політика

Суд розглянув два позови проти ЦВК за підсумками виборів

Голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук повідомила про те, що Київський апеляційний суд розглянув два позови, поданих щодо затримки оголошення офіційних результатів виборів президента України на підставі електронних протоколів.

Про це вона повідомила під час засідання Комісії у вівторок, 30 квітня, передає Дзеркало тижня.

Сліпачук зазначила, що суд залишив обидва позови без задоволення, зазначивши, що ЦВК діє в рамках відведених законом. Позивачі не подавали апеляції на рішення суду, що в свою чергу не створювало перешкод для оголошення результатів виборів 30 квітня.

«Були два позови. Обидва стосувалися бездіяльності Центральної виборчої комісії щодо непідбиття підсумків голосування на підставі отриманих даних електронним шляхом, що не є відповідно до закону підставою для ЦВК для підбиття (підсумків – ред.) голосування. Тому що підсумки підбиваються тільки на підставі оригіналів протоколів, які ми отримали», – розповіла Сліпачук.

За даними міжнародних спостерігачів, проти ЦВК і кандидатів у президенти між першим і другим туром виборів було подано в адміністративний суд 11 позовів. ЦВК отримала сім скарг у період другого туру.

Перед першим туром президентських виборів ЦВК прийняла участь у 59 судових розглядах, у 28 позовах проти ЦВК було відмовлено і лише три – задоволені.

30 квітня ЦВК оголосила Володимира Зеленського шостим президентом України. Так, шоумен Володимир Зеленський отримав 73,22% голосів (понад 13,5 млн виборців), чинний глава держави Петро Порошенко – 24,45% (понад 4,5 млн). 3 травня результати будуть опубліковані в газетах «Урядовий кур’єр» і «Голос України». Законом відведено 30 днів на підготовку до інавгурації нового президента з моменту публікації. Таким чином інавгурація Зеленського відбудеться 3-4 червня.

 

Читайте більше новин на тему: Вибори-2019Loading...
Loading...
Loading...