Новини » Політика 1 травня, 2019, 20:25
Нову «безпаперову» систему в українській армії та військкоматах анонсував Мирослав Гай
ZIK
ZIK

До кінця цього року в Україні повинна запрацювати система, яка забезпечить у ЗСУ перенесення інформації із паперових носіїв у електронний. Вона дасть можливість забезпечити повний контроль за особовим складом. Адже вона вже пройшла всі потрібні випробування, а СБУ перевірила її щодо безпеки.

Про це в ефірі проекту «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK говорив офіцер запасу та заступник голови Ради резервістів при Генштабі Мирослав Гай.

«Справді, в Україні є питання до «паперової» армії, але в країнах НАТО паперів не менше. Попри це, вже цьогоріч має розпочати роботу система «Персонал», яка вже пройшла випробування і забезпечить повний контроль за особовим складом Збройних сил України», – сказав Гай.

За його словами, армія зможе отримати електронні бази даних, які будуть розміщені на серверах. Таким чином, це дасть можливість відстежити долю солдата від навчання і до переведення на місце служби. І це може справді запрацювати до кінця року, бо і відповідні служби все перевірили.

«Система вже пройшла всі потрібні випробування, а СБУ перевірила на безпеку. І таким чином ми будемо знати, який шлях і куди пересувається боєць по всіх бригадах, переведеннях, куди б він не пішов», – зазначив він.

Він наголосив, що така ж реформа цього року розпочнеться і у військкоматах. Там буде інша система, але теж не паперова.

«Ми будемо відходити від паперів. Але швидкість буде залежати від того, скільки грошей вкладуть в забезпечення комп’ютерами. Тому що всі ці дані, які є зараз у нас на папері, має хтось фахово перенести в електронну форму», – наголосив Гай.

Також він прокоментував питання кадрової політики, яке, на його думку, залишається проблемним.

«Всі питають, коли у нас будуть реформи в армії, зокрема стандарти НАТО і не лише. Але я на це відповідаю дуже просто: коли більша частина армії пройде навчання в академіях, візьме участь у школах, таборах для сержантів у країнах НАТО. Саме тоді, коли це станеться, у нас почнуться якісні зміни в ЗСУ на всіх рівнях», – вважає він.

Нагадаємо, журналісти опублікували «військову доктрину» Володимира Зеленського. У ній культивується відкритість, самостійність командирів і стандарти НАТО. Документ передав журналісту «Новое Время» радник обраного президента з питань безпеки та оборони Іван Апаршин.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-30 21:12 :42