Довірена особа Зеленського анонсує аудит президентських повноважень

ZIK

Для того, щоб зрозуміти, що може запропонувати Володимир Зеленський суспільству після інавгурації, відбудеться активна ревізія функціоналу та повноважень Президента.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив довірена особа Володимира Зеленського Вадим Галайчук.

З його слів, робота над порядком денним у команді Володимира Зеленського стартувала тоді, коли він прийняв рішення балотуватися на пост Президента України. Вадим Галайчук нагадав, що у програмі на той час кандидата на президентський пост Володимира Зеленського вказане бачення розвитку країни, яке тепер має бути конкретизоване у перших кроках президента, його указах тощо.

Якими будуть ці перші кроки, довірена особа Зеленського не береться прогнозувати, проте Вадим Галайчук зауважив, що основні речі були чітко задекларовані – незворотність курсу України до ЄС та НАТО, незмінна позиція стосовно того, що РФ – окупант, який має піти з українських територій, незмінність позиції стосовно того, що президент буде суворо дотримуватися Конституції України і не втручатиметься у ті сфери, втручатися у які йому не належить. Вадим Галайчук наголосив, що сповідуватиметься ідеологія якнайменшого втручання, до прикладу, у питання тарифів тощо.

«Президент призначає досить багато членів різних агенцій та урядових інституцій, що насправді не визначено в Конституції. Ми поки що не говоримо про зміни до Конституції, але говоримо про активну ревізію, аудит повноважень, функціоналу, який є у Президента, для того, щоб чітко зрозуміти, що саме може запропонувати Володимир Зеленський суспільству після інавгурації», – зазначив Вадим Галайчук.

Нагадаємо, 30 квітня ЦВК офіційно оголосила результати другого туру президентських виборів, що відбулися 21 квітня. Володимир Зеленський переміг у більшості регіонів, за винятком Львівської області та закордонного виборчого округу.

Як повідомляли, член Венеціанської комісії від України у 2009-2013 рр. Марина Ставнійчук заявляла, що у Володимира Зеленського є всі конституційні підстави і строки для розпуску Верховної Ради.

Читайте більше новин на тему: Володимир ЗеленськийLoading...