Новини » Світ 30 квітня, 2019, 21:32
Єврокомісія окреслила головні напрями розвитку

Напередодні неформальної зустрічі глав держав та урядів ЄС, яка має відбутися 9 травня в румунському місті Сібіу (Sibiu), а також з огляду на європейські вибори у травні, Єврокомісія оприлюднила рекомендації щодо напрямів стратегічного розвитку ЄС на 2019-2024 роки.

Відповідне повідомлення оприлюднено на сайті Європейської Комісії, передає Укрінформ.

«Виклики, які постають перед всіма нами, європейцями, множаться щодня. Для того, щоб Європа процвітала, країни ЄС мають діяти разом. Переконаний, що лише у єдності ми знайдемо у собі сили, щоб зберегти наш європейський шлях життя, захистити планету та посилити наш світовий вплив», – зазначив з цього приводу президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

Він наголосив на незмінності обов’язку кожного покоління європейців відстоювати мир, прогрес та заможність, які є вирішальними чинниками для подальшої долі Європи та її громадян.

Президент Єврокомісії визначив п’ять головних напрямків розвитку ЄС.

Серед них на першому місці – створення системи безпеки Європи за рахунок розвитку оборонного союзу, щоб оборонна співпраця між країнами-членами ЄС «стала більше нормою, ніж виключенням». У цьому ж безпековому контексті Єврокомісія розглядає вирішення проблеми міграції, для чого потрібна відповідальна та солідарна політика країн-членів.

Другий пріоритет – розвиток конкурентної Європи за рахунок модернізації всіх напрямків діяльності на спільному ринку. Головну увагу при цьому буде приділено впровадженню досліджень та інновацій в таких напрямках, як екологія, економіка, соціальна сфера. Це передбачає розвиток цифрової економіки та штучного інтелекту, які мають слугувати людству.

Третій стратегічний напрямок – побудова «справедливої Європи», що передбачає розвиток соціальних прав громадян, вирівнювання різниці у розвитку різних регіонів, захист прав меншин, вирішення гендерних питань та проблем, пов’язаних із старінням населення. У цьому ж контексті передбачається безумовне забезпечення верховенства права, вдосконалення податкової системи та системи охорони здоров’я, створення доступного та енергоефективного житла для європейців.

Четвертий пріоритет – економічна та соціальна стабілізація Європи, пошук оптимального балансу між виробництвом та споживанням. «Ми маємо посилити зусилля з боротьби проти кліматичних змін та зупинення деградації навколишнього середовища. Ми маємо перейти до ефективнішої з точки зору використання ресурсів циркулярної економіки шляхом пошуку стимулів для зростання зеленої енергетики, біоекономіки та впровадження відповідних інновацій. Для цього нам потрібно максимізувати потенціал Енергетичного Союзу, вирішити наявні виклики, включаючи енергетичну безпеку, вартість енергії для домогосподарства та для бізнесу, її вплив на кліматичні зміни», – йдеться у повідомленні.

Пятим ключовим пріоритетом Єврокомісія визначає забезпечення ролі ЄС як лідера світового розвитку, який підтримуватиме багатосторонній та оснований на правилах глобальний порядок, в центрі якого має залишатися ООН. У цьому ж ключі ЄС має намір продовжити розвиток потужних стосунків з найближчими сусідами, з дотриманням чіткого балансу між правами та обов’язками. Як йдеться у цьому пункті, зміцнення міжнародної ролі євро також є шляхом для підвищення економічного та монетарного суверенітету Європи.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 05:40 :40