live
Новини » Політика 493 Читать эту новость на русском

Вирок соціології РФ: Саакян пояснив, чому не варто сліпо довіряти російським дослідженням

ZIK
загрузка...
загрузка...

У тоталітарній державі уся соціологія може існувати виключно в умовних рамках. До того ж у Росії часто проводять опитування, де вибірка може становити лише тисячу громадян, а потім стверджувати, ніби провели репрезентативне національне дослідження. Натомість в Україні, де кількість населення – значно менша, для таких досліджень потрібно опитати від 2 тисяч осіб. Хоча й результати «Левада-Центру» щодо Зеленського можуть бути доволі показовими.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK висловив політолог Олег Саакян.

Коментуючи дані російського соцдослідження щодо виборів в Україні, він наголосив: вибірка цього опитування викликає питання.

«Вона становить 1 600 осіб для всіє Російської Федерації. Натомість в Україні для репрезентативного соцдослідження потрібна вибірка від 2 тисяч людей. У РФ навіть тисячники роблять на всю країну і потім подають це як репрезентативне дослідження», – зауважив політолог.

Тож він переконаний: вже це можна вважати «вироком» для російської соціології.

«Я вже не кажу про те, що вся соціологія в тоталітарній країні може існувати виключно в умовних рамках і при умовному сприйнятті», – підкреслив Саакян.

Хоча він зазначив: російський «Левада-центр» – одна із поважних опозиційних соціологічних організацій РФ.

На його думку, понад 50% респондентів, які зазначили, що для РФ немає значення, хто переможе на українських виборах – або не мають власної позиції щодо цього, або вважають, що це справді не вплине на їхню державу.

«У будь-якому разі, там чітко прослідковується, що питання виборів в Україні для них не є пріоритетним», – вважає експерт.

Водночас, він зазначив: головним наративом російських телепередач є Україна, як «держава, що не відбулась». Мовляв, ще трішки і країна розпадеться, а росіянам доведеться вирішувати цю гуманітарну кризу.

«У цій системі байдуже, хто буде президентом України – все одно її поглинатимуть, дробитимуть і ділитимуть з поляками. Це беремо в лапки, як, фактично, ключовий наратив російської пропаганди», – підкреслив політолог.

Тож, на його думку, в таких умовах для росіян – як для свідомої, так і несвідомої частин суспільства – будь-яка соціологія є лише умовною.

«Одні розуміють, що від прізвища українського президента курс Кремля, із яким вони себе не ототожнюють, мало залежить. Несвідома ж частина перебуває під серйозним впливом пропаганди і є адептами путінізму. Для них теж все одно, хто буде президентом України – вони знають, що будуть «відтягувати» і де хочуть зробити собі дачу на території України – кого куди виселити», – переконаний Саакян.

Тому тут результати опитування, де понад 30% заявили, що Зеленський буде вигіднішим президентом для Росії, є більш показовою.

«Фактично, це кредит лояльності для проведення інформаційно-психологічних операцій на території РФ. Зеленський зробив кілька заяв – у ніч президентських виборів звернувся до пострадянського простору, а потім висловився щодо паспортів для «пригнічених вільних громадян» сусідніх пострадянських країн. Таким чином він зробив геополітичну заявку на те, що розхитуватиме путінський тоталітарний режим у РФ», – зауважив Саакян.

Тож він підкреслив: це заявка на певні наступальні дії в інформаційному, віртуальному чи культурному просторах.

«Зараз бачимо нав’язування дискурсу і в світоглядній площині, де є цей проміжок часу, коли Зеленський у зворотний бік може скористатись кредитом лояльності», – підкреслив Олег Саакян.

Як повідомлялось раніше, за результатами опитування «Левада-Центру», проведеного 18-23 квітня, свідчать, 31% росіян вважають, що для Росії краще, щоб на виборах президента України переміг Володимир Зеленський.

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський

Loading...
Loading...
Loading...