Новини » Політика

Указ Путіна про паспорти РФ: російський політик пояснив – це тримісячний ультиматум Україні

ZIK

Подібні дії з видачою паспортів проводяться саме тоді, коли готується пряма окупація чи анексія території. Тому зараз відбувається спроба Кремля налякати нову команду, яка прийде до влади.

Це зауважив депутат Державної Думи Росії у 2007-2016 роках Ілля Пономарьов у ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

Російський політик підкреслив, що указ Путіна про видачу паспортів РФ з’явився саме зараз не випадково через кілька причин.

«Передусім, процедура, яка передбачена цим указом, дає тримісячний період підготовки документів, які подаються на отримання громадянства. По факту, можна сказати, що Росія оголосила тримісячний ультиматум Україні. Мовляв, давайте про щось домовлятися, або ми оголосимо всіх цих громадян росіянами», – зауважив Ілля Пономарьов.

Він пояснив, що процедура подачі відбувається через уповноважені органи ОРДЛО – а це військові, так звані добровольці та чиновники.

«Цим можна скористатися у двох аспектах – якщо потрібно збільшити російську військову присутність, то саме за рахунок таких людей це буде зроблено, адже їх не можна відрізнити.

Або ж з іншого боку – якщо Україна і Росія зможуть про щось домовитися, то цих людей можна забрати в Росію під виглядом російських громадян, наприклад, коли пройшов якийсь мирний процес, в межах якого про щось домовилися», – вказав Пономарьов.

І третя причина, чому це відбувається саме зараз, пояснює політик, це спроба Кремля налякати нову команду.

«Подібні дії з видачою паспортів проводяться саме тоді, коли готується пряма окупація чи анексії території. Це говорить про те, що Росія оголошує протекторат над цією територією.

Це досить лякає, особливо, коли приходить новий президент, і це робиться для того, щоб він був більш зговірливим. Саме томі радує перша заява Зеленського, яка витримана у наступальному тоні. І чим впевненіше буде вести себе новий президент, тим буде краще», – наголосив Ілля Пономарьов.

Нагадаємо, 24 квітня президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Президент України Петро Порошенко у терміновому зверненні вимагав нових санкцій проти Росії за паспорти для ОРДЛО.

Новообраний президент України Володимир Зеленський заявив: «Ми будемо надавати українське громадянство представникам усіх народів, які страждають від авторитарних та корумпованих режимів. У першу чергу – росіянам, які сьогодні страждають чи не найбільше».

У відповідь Путін заговорив про спільне громадянство України і Росії.

Читайте більше новин на тему: паспорти РФ

Loading...