Aнонси

усі анонси

Посварилися через вибори? Психологи радять, як врегулювати конфлікт

Вдома, на кухні, в офісі та Інтернеті суперечки між друзями, родиною та колегами не вщухають до, під час та після виборів. Однак, як вирішити таку ситуацію – поради давали експерти.

Фото ZIK

Про це йдеться у сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Олексій працює інженером в одній зі столичних компаній. Каже: своїх політичних уподобань до останнього не афішував, утім якось не втримався й почав сперечатися з колегою.

«Не вдається мовчати, оскільки в них одна точка зору, в мене – інша. Як на мене, я правий», – розповідає чоловік.

У таких випадках психолог Юлія Прудковських радить усією офісною компанією виїхати на природу.

«Коли «офіс» зможе виїхати на пікнік, пограти у футбол – це буде викид негативної енергії», – пояснює психолог.

Львівська журналістка телеканалу ZIK Анна Мартищук здебільшого спілкується з батьками телефоном, адже мешкають у різних містах. Останні теми для розмов були, як і в більшості, політичні. Підтримували різних кандидатів.

«Відчувалась у нас напруга, починали говорити «а я тобі казала, а я тобі говорила», і я просто переводила тему. Бувало таке, що я навіть кидала слухавку», – розповідає Аня.

Тут фахівець радить близьким людям згадати, що вони, насамперед, родина. Тим паче, розпочинаються поминальні дні, і це була б гарна нагода зібратися за одним столом.

«Президентів у нас буде багато, і вже доросле покоління бачило їх багато, а родина одна-єдина – це наша опора, наша підтримка», – каже Юлія Прудковських.

Не минається без суперечок і між друзями. Юлі довелося навіть заблокувати деяких у соціальній мережі, а двоє найближчих – заблокували її.

«Я посварилася з подругою, тому що вона вирішила взагалі не голосувати. Також є друг, який мене заблокував, оскільки він вирвав слова з контексту мого допису, яким я відповідала іншій людині. Він вирішив образитись на це і не дав мені навіть змоги пояснити, чому так сталося», – розповідає дівчина.

Аби налагодити стосунки, хтось має першим простягнути руку, каже психолог. Наразі теж є гарна нагода – привітати один одного зі святами.

«Якщо ми як два баранчика будемо стояти на мосту, нічого не буде. Потрібно, щоб хтось зробив перший крок. Зараз свята, можна привітати просто зі святом, побажати здоров’я, щастя, і я так думаю, що це спрацює», – запевняє психолог.

Сварки між прихильниками Зеленського та Порошенка можна вважати міні-громадським конфліктом, вважає соціопсихолог Віктор Рибаченко. Мовляв, прихильники першого ладні поринути у невідомість, аби лише вирватися з ярма старих політичних уставів. Їхні опоненти прагнуть зберегти хоч якусь, проте стабільність.

«Це не є побутова сварка навіть між друзями та в сім’ї. Це є ідеологічна сварка. Сварка різних світоглядів, точок зору, бачення України, тому це набагато глибше», – каже фахівець.

Утім рівень загострення цього конфлікту найближчим часом однаково почне знижуватися. Фахівці певні: люди втомилися від політичних дискусій, а виборчі теми зміняться на інші.

Нагадаємо, ЦВК офіційно оголосила результати виборів, згідно з якими Володимир Зеленський переміг, набравши 73,22% голосів виборців.

Ірина Зімен, «Перші про головне»

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

програми телеканалу ZIK

Ринок землі. Перспективи членства України в НАТО | Треба поговорити | 12.11.19
Ринок землі. Перспективи членства України в НАТО | Треба поговорити | 12.11.19 Треба поговорити
Марина Савнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі
Марина Савнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі "Кожен з нас президент" Кожен з нас президент
Нестор Шуфрич | Бюджет-2020. Закон про ринок землі | Треба поговорити 14.11.19
Нестор Шуфрич | Бюджет-2020. Закон про ринок землі | Треба поговорити 14.11.19 Треба поговорити
Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019
Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019 Народ проти
Бійка в суді Києва. Ринок землі в Україні. Скандали за участі
Бійка в суді Києва. Ринок землі в Україні. Скандали за участі "Слуги народу" | Треба поговорити Треба поговорити
Ринок землі в Україні.
Ринок землі в Україні. "Слуга народу" без монобільшості? | Деталі дня | 12.11.19 Деталі дня