Новини » Політика 30 квітня, 2019, 15:46
Навіть з «Північним потоком-2» «Газпром» не зможе відмовитись від транзиту Україною, – Некрасов
ZIK
ZIK

Після завершення будівництва газопроводів в обхід України об’єми транспортування газу українською ГТС скоротяться до приблизно 15 мільярдів кубометрів на рік. Таким чином «Газпром» зможе скоротити об’єми транзиту Україною, але не відмовитись від цього зовсім.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив російський економіст Дмитро Некрасов.

Він підкреслив, що росіянам хотілося б, аби «Газпром» продавав російський газ усім за ринковими цінами, а не робив жодних знижок за політичну лояльність абощо.

«Будь-які ринкові відносини в цьому плані є значно чеснішими. Наприклад, Білорусь сьогодні купує газ значно дешевше, ніж Україна. Для всіх громадян Росії тут очевидні втрати, які незрозуміло для чого несе країна», – зазначив експерт.

Крім того він запевнив, що коли розглядати «Газпром» виключно як комерційну компанію, то український ринок є дуже цікавим для нього, як і можливість продавати на ньому газ за нормальними цінами.

«Тобто за цінами, наприклад, Німеччини мінус витрати на транспортування. Це те, що було б вигідно «Газпрому», якщо б він був нормальною приватною компанією та діяв виключно з економічних принципів. Втім, оскільки «Газпром» таким не є, а його позиція виходить з політичних міркувань, то питання газу виходить на рівень політичних стратегій», – каже Дмитро Некрасов.

Він також зазначив, що оскільки основні інвестиції вже здійснені, газопроводи в обхід України найближчим часом таки будуть добудовані.

«Об’єктивно, потреба в транзиті через Україну скоротиться до близько 15 мільярдів кубометрів газу на рік. Тобто, повністю відмовитись від транзиту через Україну при нинішніх об’ємах «Газпром» не зможе. Втім, скоротить об’єми транзиту в рази», – запевнив економіст.

Нагадаємо, голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв припустив, що Росія може повністю припинити транзит газу через Україну.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 20:30 :07