На ринку овочів – стихійна саморегуляція, бо уряд умив руки, – голова Союзу українського селянства

ZIK

Уряд давно «умив руки» від ситуації на ринку овочів, тому там відбувається стихійна саморегуляція.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK під час телефонного включення заявив голова Союзу українського селянства Іван Томич.

З його слів, те, що нині відбувається у ціновій політиці на «борщовий» набір та овочі загалом, є відображенням реальної ситуації: «Валове виробництво овочів, зокрема цибулі, капусти, моркви, буряка, були рекордно низькими у минулому році. Площі були скорочені, працьовиті руки, які можуть працювати у нас, на жаль, працюють на польських фермах та фермах інших європейських країн. У результаті нехороших погодних умов ми зібрали у рази менший вал виробництва зерна, а особливо – цибулі та капусти. Тому не секрет, що реакція на ринку вже з осені на цінову політику була, порівняно з позаминулим роком, 50% і навіть 100% здорожчання. Воно триває до сьогоднішнього часу. Зміни ситуації, безумовно, слід чекати уже аж під осінь».

Водночас, з його слів, є хороші тенденції, які полягають у тому, що високі ціни стимулювали фермерів посіяти культур і посадити овочів приблизно у півтора – два рази більше, аніж торік.

Іван Томич прогнозує, що восени цінова ситуація буде кращою – овочі подешевшають, але на скільки – наразі прогнозувати важко, оскільки період вегетації ще попереду, і передбачити, якими будуть погодні умови, неможливо.

З його слів, уряд давно «умив руки» від ситуації на ринку овочів, тому там відбувається стихійна саморегуляція: посадять чи посіють багато – навіть приорюють урожай, а посіють мало – ціни стають «космічними». Іван Томич зауважив, що найближчим часом така ситуація буде незмінною.

Нагадаємо, за даними аналітичної служби одного з оптових ринків України, торік у квітні капуста коштувала 4,5 грн/кг, цьогоріч вартість становить 40 грн/кг, що дорожче, аніж на ринках Польщі чи Іспанії.

Як повідомляли, директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко підрахував, що вартість великоднього кошика у 2019-му, порівняно з минулим роком, зросла на 8%.

Раніше Олексій Дорошенко заявляв, що гроші від індексації пенсій дуже сильно дестабілізували споживчий ринок, тому ціни підвищилися на більшість продуктів.

Loading...