Новини » Політика

Кремль своє громадянство не цінує, – російський опозиціонер про паспорти РФ для мешканців ОРДЛО

Готовність Путіна видавати паспорти просто за фактом проживання на території так званих «ДНР» і «ЛНР» свідчить про те, що Кремль своє громадянство не цінує і готовий торгувати ним у політичних цілях.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив депутат Державної Думи Росії у 2007-2016 роках Ілля Пономарьов.

Російський опозиційний політик нагадав, що надання українського громадянства, зокрема тим росіянам, які воювали на Донбасі, захищаючи Україну (а їх є від однієї до двох тисяч осіб), є однією з невиконаних обіцянок чинного українського Президента. Водночас Ілля Пономарьов погодився із тезою Петра Порошенка про те, що не можна розкидатися українським громадянством.

«Путін говорить про те, що він буде давати паспорти просто за фактом проживання на території так званих «ДНР» і «ЛНР». Це свідчить про те, що Кремль своє громадянство не цінує і готовий ним торгувати у поточних політичних цілях. Але інша історія – ті люди, які допомагають Україні, які ризикують свої життям, стаючи на бік України у важкі для неї часи», – наголосив Ілля Пономарьов.

Він зазначив, що навколо цього питання існує і фактор економічних інтересів, які Україна могла б реалізувати, оскільки із Росії найбільше втікають економічно активні прошарки населення. Ці люди, прогнозує екс-депутат Держуми РФ, могли б інвестувати в економіку України та створювати тут робочі місця.

Ілля Пономарьов також зауважив, що «в України справді зараз є всі козирі, щоб бути лідером на пост-радянському просторі і з точки зору демократії, і з точки зору свобод, і з точки зору культури, і з точки зору освіти, і з точки зору економіки», – переконаний Ілля Пономарьов.

Нагадаємо, 24 квітня президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Президент України Петро Порошенко у терміновому зверненні вимагав нових санкцій проти Росії за паспорти для ОРДЛО.

Новообраний президент України Володимир Зеленський заявив: «Ми будемо надавати українське громадянство представникам усіх народів, які страждають від авторитарних і корумпованих режимів. У першу чергу – росіянам, які сьогодні страждають чи не найбільше».

У відповідь Путін заговорив про спільне громадянство України і Росії.

 

Читайте більше новин на тему: паспорти РФ

Loading...