Новини » Політика 29 квітня, 2019, 12:36
Стан політв'язня Бекірова щодня лише погіршується, – заступник голови Меджлісу
ZIK
ZIK

Правоохоронні органи, які сьогодні переслідують Едема Бекірова та інших політв’язнів, неохоче вислуховують скарги адвокатів. Навіть, відомі випадки, коли люди втрачали здоров’я, потрапивши вже у СІЗО міста Сімферополь. Оскільки Бекіров є носієм дуже багатьох захворювань, його стан щодня тільки погіршується.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK говорив перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов.

«Здоров’я Едема Бекірова взагалі не покращується. І ситуацію, яку описував нещодавно адвокат пана Бекірова, залишається такою ж гострою і небезпечною для його здоров’я. Адже, ця людина є носієм дуже багатьох захворювань», – сказав Джелялов.

За його словами, у Бекірова є перша група інвалідності і з часу його арешту владою РФ він перебуває у небезпеці.

«Стан його здоров’я тільки погіршується, тому що умови утримання в сімферопольському СІЗО і про це кажуть всі, хто там бував хоч раз, не підходять для людей із захворюваннями. Ми вже неодноразово наголошували на тому, що йому потрібне стаціонарне лікування та професійна медична допомога в спеціалізованих закладах», – зазначив він.

Він наголосив, що органи, які сьогодні переслідують Едема Бекірова та інших, дуже неохоче вислуховують скарги адвокатів.

«Ми навіть знаємо випадки, коли люди втрачали здоров’я потрапивши туди. Тому ситуація з Едемом Бекіровим потребує світової реакції, щоб змусити Росію все ж таки випустити його із СІЗО. Бо, з одного боку, це є методом тиску з боку правоохоронної системи. А з іншого, ми вже неодноразово пересвідчувалися у тому, що це питання системної недбалості. Адже, чиновники, які відповідальні за ці питання, не беруть на себе більше, ніж того потребує їхній службовий обов’язок», – вважає Джелялов.

Тому, наразі представники української влади роблять все можливе для вирішення цієї ситуації. Адже, омбудсмен Людмила Денісова і народні депутати, представники уряду України постійно звертаються до міжнародної спільноти.

«І не лише політики намагаються щось зробити, а й громадські діячі та організації стосовно теми і Едема Бекірова, і інших політв’язнів. Тому що ми вже зрозуміли, що вирішення цього питання лежить не в площині російського законодавства, а в площині міжнародного тиску і політичного діалогу, якщо він взагалі сьогодні можливий з російською владою. Тобто, це суто політичне питання і вирішуватись воно буде саме таким чином», – додав він.

Нагадаємо, попри критичний стан здоров’я Бекірова, підконтрольний Росії Верховний суд анексованого Криму залишив його під арештом до 12 червня. 

Також виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун уточнила, що, за словами родичів Едема, ймовірність «цукрової коми» зростає щодня. Адже, тяжкохворий український політв'язень Едем Бекіров більше тижня не отримує медикаменти. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 22:24 :08