Новини » Світ

У Франції протестувати вийшли майже 24 тисячі «жовтих жилетів»

В кількох містах Франції пройшла 24-я акція «жовтих жилетів», в якій взяли участь 23,6 тис. осіб.

Про це повідомляє МВС Франції, пише France Info.

Фото: ELYXANDRO CEGARRA/AA

«Згідно зі звітом Міністерства внутрішніх справ, по всій Франції пройшли демонстрації 23 тис. 600 осіб, в тому числі 2 тис. 600 людей вийшли на вулиці Парижа», – йдеться у повідомленні.

Наголошується, що при цьому поліція затримала 26 осіб у ході зіткнень на акції «жовтих жилетів» у Страсбурзі.

Акція «жовтих жилетах» у Страсбурзі завершилася зіткненнями з силами правоохоронних органів. Після спроб демонстрантів прорватися до будівлі Європарламенту, поліція застосувала сльозогінний газ.

Мітинги протесту «жовтих жилетів» також пройшли в Ліоні та Бордо.

Раніше президент Франції Еммануель Макрон у відповідь на вуличні протести «жовтих жилетів» заявив, що уряд скоротить податок на прибуток для максимальної кількості громадян і особливо для працівників середнього класу.

Як повідомлялося, у листопаді 2018 року у Франції розпочав протестні акції рух так званих «жовтих жилетів». Активісти висунули керівництву країни економічні та політичні вимоги, включаючи не підвищення цін на пальне, зменшення податкового тягаря, збільшення мінімальної зарплатні, відставку Президента та уряду.

За оцінками та інформацією органів безпеки, спеціальних служб Франції, рух «жовтих жилетів» провокується та підживлюється з боку крайніх політичних рухів у Франції, які мають підтримку від Росії.

Реагуючи на вимоги «жовтих жилетів», керівництво Франції пішло на значні поступки у задоволенні вимог протестувальників. Президент Макрон оголосив національне обговорення порушених проблем. За його результатами, глава Республіки оприлюднив 25 квітня своє звернення до нації.

Loading...