Новини » Економіка 28 квітня, 2019, 16:55
Путін погрожує залишити Україну без імпортного газу

Президент Росії Володимир Путін запевняє, що газопостачання України повністю залежить від транзиту російського газу.

Про це він заявив на прес-конференції в Пекіні, передає Сегодня.

Коментуючи перспективи переговорів з обраним президентом України Володимиром Зеленським, Путін згадав питання економічного характеру, пов’язані з транзитним договором «Газпрому» з «Нафтогазом», який закінчується в 2019 році.

«А якщо транзиту не буде? Ви розумієте, що тоді не буде реверсу. Адже реверс, він же віртуальний. Наш газ, який йде в Західну Європу, – газова труба з радянських часів, як влаштована? Від транзитної газової труби йдуть відгалуження на всю Україну. Це абсолютно відомі для професіоналів речі, публіка тільки може це не розуміє», – розповів Путін.

За його словами, якщо не буде транзиту, то нібито не буде і газопостачання України.

«Це дуже серйозне питання! Вони клеять дурня. Займаються якимись політичними чварами замість того щоб подумати про пересічного громадянина України, який живе поточними турботами і змушений платити непомірну ціну за всі ці політичні фокуси», – пафосно заявив Путін.

Він також розповів, що Україна нібито отримує газ «вдвічі дорожче», ніж могла б отримувати за прямими поставками з Росії.

Нагадаємо, влітку 2013 року Україна купувала у Росії газ по 400 доларівза тисячу кубометрів, в той час як в Європі він коштував на 130 доларів дешевше.

У той же час нагадаємо, що ціна імпорту газу з 329 доларів (грудень 2018) впала до 291 долара (лютий 2019).

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-18 20:28 :24