Новини » Світ

На борту МКС стався масштабний збій

На Міжнародній космічній станції (МКС) сталося відключення роботи експериментальної установки з видалення вуглекислого газу з її атмосфери.

Про це повідомляє Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору NASA, передає Кореспондент.

Після поновлення параметрів програми системи Life Support Rack (LSR) Європейського космічного агентства, пристрій продовжив функціонувати в штатному режимі.

Проблема в роботі експериментального обладнання, доправленого на МКС японським вантажним кораблем у жовтні минулого року, виникла ще 23 квітня.

Після припинення роботи системи до очищення повітря відразу були готові підключитися схожі системи, розміщені в американських модулях станції LAB і Node 3.

При цьому, як повідомляє NASA, перезапуск системи Life Support Rack (LSR) на деякий час був перерваний у зв’язку зі спрацьовуванням пожежної сигналізації в пристикованому до МКС американському вантажному космічному кораблі Cygnus. Однак вона виявилася помилковою.

Експериментальна система LSR дає можливість видаляти з атмосфери станції вуглекислий газ і відновлює до 50% вміст кисню. Планується, що установка буде працювати на МКС не менше одного року для перевірки надійності технології для майбутніх місій.

Нині екіпаж МКС складається з російських космонавтів Олега Кононенка й Олексія Овчініна, американських астронавтів Енн Макклейн, Христини Кох і Ніка Хейга та канадського астронавта Давида Сен-Жака.

Читайте також: Астрономи відкрили «нову Землю» біля подвійної зірки Kepler-47Loading...