Aнонси

усі анонси
Новини » Світ 6249

Науковці передрікають масову міграцію населення планети

На думку вчених, глобальне потепління може спровокувати масову міграцію мільйонів людей планети. Їм доведеться покинути звичні місця. Не виключено, що за масштабами і впливу ця криза перевершить всі, з якими коли-небудь стикалося людство.

Про це повідомляють Діалоги.

Кліматичні зміни вже почали ділити країни на переможців і переможених. Природні катастрофи тягнуть за собою все більш серйозні наслідки і в ряді випадків викликають економічні та соціальні потрясіння.

Один із прикладів – острівна держава Вануату, яка втратила 64% ​​ВВП через тропічний циклон.

Деякі країни, де клімат стає м’якшим, навпаки, покращують свої економічні показники. Але це тимчасово.

Вчені припускають, що в найближчі роки глобальне потепління змусить мільйони людей мігрувати в області з більш комфортними умовами для життя.

Економіст Ніколас Стерн ще в 2006 році попередив про можливе посилення конфліктів в зв’язку з глобальним потеплінням. У зону ризику до нього ввійшли країни басейну річки Ніл, Західної Африки і Центральної Азії.

Минулого року експерти Світового банку підрахували, що до 2050 року 143 млн людей будуть змушені мігрувати з Південної Азії, Латинської Америки та регіонів, розташованих на південь від пустелі Сахара.

Як пояснює MIT Technology Review, причини для масового виходу будуть різними. Наприклад, в Ефіопії 1,5 млн можуть покинути країну через брак питної води. Ефіопцям доведеться залишити Аддіс-Абебу і переміститися ближче до півдня і гір Ахмар.

До 2050 року з Бангладешу поїде більше 8% населення, тобто 13,3 млн осіб, прогнозує Світовий банк. Більшість попрямує до басейну річки Ганг.

Ця область уже перенаселена, так що мігрантам буде складно знайти не тільки роботу, але навіть житло.

Жителям сільських областей Мексики доведеться переїжджати в міста через посуху, часті затоплення і лісові пожежі. За підрахунками аналітиків, проблема торкнеться як мінімум 1,7 млн ​​чоловік.

Варто відзначити. що більшість моделей прогнозування спирається на історичні прецеденти. У минулому людям часто доводилося міняти місце проживання під впливом кліматичних катастроф. Однак зараз ситуація інша. Є ризик, що глобальне потепління спричинить за собою безпрецедентні за масштабом катаклізми, наслідки яких поки важко оцінити.

Так, ніхто точно не знає, наскільки високо підніметься рівень моря. При найбільш екстремальному сценарії показник збільшиться на 15 метрів протягом трьох століть. Але якщо розтане Антарктида, то рівень моря підніметься на 58 метрів.

Також важко припустити, скільки може тривати посуха, викликана аномальною спекою.

Вчені намагаються підвищити точність аналітики при оцінці міграційних потоків. Для цього вони використовують супутникові знімки і дані зі смартфонів. Але і тут є свої обмеження.

Аналіз даних із супутників дозволяє відстежувати число жителів на окремій території. Але не завжди зрозуміло, чому змінюються демографічний показники. На них можуть впливати як зміна рівня народжуваності і смертності, так і міграція.

SIM-картки дозволяють відстежити, куди переміщуються жителі окремих країн, але причини їх пересувань не завжди зрозумілі. До того ж одним телефоном може користуватися кілька людей.

Technology Review підкреслює, що складати точні моделі міграції необхідно, оскільки з їх допомогою країни зможуть підготуватися до припливу населення. Наприклад, побудують доступне житло, нові школи і лікарні.

Кліматичні зміни здатні викликати і інші соціальні наслідки, в тому числі спровокувати спалахи насильства і зростання числа суїцидів. Деякі експерти навіть пропонують відмовитися від продовження роду, щоб не погіршувати ситуацію. Американські мілленіали готові піти на цей крок свідомо.

Опитування показують, що більше третини молодих людей не готові заводити дітей через ризики глобального потепління.

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

програми телеканалу ZIK

Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019
Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019 Народ проти
Ринок землі. Перспективи членства України в НАТО | Треба поговорити | 12.11.19
Ринок землі. Перспективи членства України в НАТО | Треба поговорити | 12.11.19 Треба поговорити
Антон Геращенко | 11.11.19 | HARD з Влащенко
Антон Геращенко | 11.11.19 | HARD з Влащенко HARD з Влащенко
Бійка в суді Києва. Ринок землі в Україні. Скандали за участі
Бійка в суді Києва. Ринок землі в Україні. Скандали за участі "Слуги народу" | Треба поговорити Треба поговорити
Ринок землі в Україні.
Ринок землі в Україні. "Слуга народу" без монобільшості? | Деталі дня | 12.11.19 Деталі
Іван Шинкаренко | 12.11.19 | HARD з Влащенко
Іван Шинкаренко | 12.11.19 | HARD з Влащенко HARD з Влащенко