Новини » Політика 26 квітня, 2019, 12:50
Зеленський повинен пам'ятати, що президент не може робити політичні заяви, – Таран
ZIK
ZIK

Про затягування підрахунку голосів Центральною виборчою комісією можна було б говорити тоді, коли б затримували оприлюднення результатів на більш, ніж десять днів. Наразі ж ЦВК працює в рамках свого таймінгу. Тому Володимир Зеленський, який незадоволений швидкістю підрахунку, міг би не їхати на фестиваль «Кварталу 95» у Туреччину, а піти в ЦВК зі своїм представниками на засідання комісії, так як це роблять політики.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK говорив голова центру «Ейдос», політолог, кандидат наук з державного управління Віктор Таран.

«В українському законодавстві прописано, що Центральна виборча комісія не пізніше, ніж на десятий день повинна оголосити результати виборів. Так, спочатку ми в електронному форматі маємо інформацію про те, хто переміг і в ЦВК, дійсно, оперативно все порахували, адже через день ми вже знали ім’я переможця. Але згодом починається найцікавіший і найважчий період», – сказав Таран.

За його словами, найважчий період починається тоді, коли оригінали протоколів разом з бюлетенями починають доставляти з регіонів до Києва.

«Ми повинні розуміти, що протоколи так само, як і на місцях, повинні бути уточнені та оголошені. Тобто вони теж повинні пройти певні процедури і саме на це дається десять днів. Якщо на місцях відбуваються певні збої, адже в окружних комісіях так само сидять люди, починаються нюанси», – наголосив він.

До речі, він зазначив, що частину окружних комісій очолюють члени команди саме Зеленського і вони також не можуть вчасно передати і оформити протоколи. Тому точно можна говорити про те, що немає злого умислу.

«Тривають робочі моменти і не більше. Люди теж втомлені, бо багато працювали. Якщо, наприклад, виявили один недійсний бюлетень, повинна зібратися уся виборча комісія, а це інколи складно. Також варто враховувати, якщо хтось поїхав додому на свята, у відпустку, то знайти фізично людину неможливо», – вважає Таран.

На його думку, наразі триває робочий процес і ніхто не відміняв закон про десять днів на підрахунок голосів. Новообраний президент повинен розуміти, що на таких темах не варто спекулювати.

«Коли Володимир Зеленський записує повідомлення про те, що затягується підрахунок голосів, на мою думку, це політичний тиск. Тому що, якби раптом ЦВК затримали оприлюднення результатів на 12 чи 13 день, я б тоді погодився, що він мав би право робити політичну заяву. Поки ЦВК працює в рамках свого таймінгу, це недоречно. Ба більше, він зробив заяву і сам поїхав у Туреччину. Але, якщо щось не подобається, то варто не їхати на фестиваль, який ти влаштовуєш з «Кварталом 95», а піти в ЦВК зі своїм представниками на засідання комісії, так як це роблять політики. Далі зробити прес-конференцію, а не «відосік». Адже, нагадаю, що має надійти 225 протоколів. І лише тоді суспільству буде щось зрозуміло, бо зараз я бачу черговий хайп», – прокоментував він.

До слова, у Центральній виборчій комісії вважають, що звинувачення Володимира Зеленського в затягуванні оголошення результатів виборів є безпідставними, і заявляють, що працюють у безпрецедентно швидкому режимі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-19 19:19 :55