live
Новини » Суспільство 246

Виявилось, що собача шерсть чистіша чоловічої бороди: менше бактерій

Чоловічі бороди

Виявилося, що собача шерсть чистіша чоловічої бороди. У ній набагато менше шкідливих бактерій.

Про це повідомляє Focus, передає Соцпортал.

Дослідження, яке шокує бородатих чоловіків: швейцарські вчені виявили, що чоловіча борода брудніша собачої шерсті. Вона, згідно з результатами дослідження, – справжній розсадник бактерій, повідомляє німецький журнал Focus.

Вчені з швейцарської клініки Хірсланден вивчили кількість бактерій в бороді 18 чоловіків, порівнявши результати з аналізами, взятими у 30 собак.

Бородатим учасникам дослідження було від 18 до 76 років, і в бороді кожного з них була виявлена дуже велика кількість бактерій – аналогічно високий показник був зафіксований тільки у 23 з 30 собак. Шерсть інших собак містила середню або низьку кількість мікроорганізмів. (...) У бороді сімох чоловіків кількість бактерій виявилася настільки високою, що могло призвести до захворювань, передає видання.

На підставі цих висновків собак можна вважати чистими в порівнянні з бородатими чоловіками, говорить автор дослідження, професор Андреас Гутцайт.

Таке дослідження, звичайно, мало втішило бороданів – в соціальних мережах вони звинуватили автора дослідження в погонофобіі, боязні бороди, йдеться в статті.

«В цьому експерименті мова йде про вибіркове дослідження, про що свідчить мала кількість учасників. Тому, – зазначає Focus, – питання про те, чи можна застосовувати результати дослідження до всіх бородатих чоловіків, залишається відкритим».

Loading...
Loading...
Loading...