live
Новини » Суспільство 958

Всесвіт розширюється набагато швидше, ніж очікувалося

Розширення Всесвіту

Нові виміри космічного телескопа «Хаббл» підтверджують, що Всесвіт розширюється приблизно на 9% швидше, ніж вважалося раніше. Астрономи вивели ці значення спираючись на траєкторію її розвитку відразу після Великого вибуху.

Про це пише Хроніка.інфо.

Нові виміри космічного телескопа «Хаббл», опубліковані 25 квітня в Astrophysical Journal Letters, зменшують ймовірність того, що невідповідність є випадковістю з 1 на 3 000 до 1 на 100 000, і припускають, що для кращого розуміння космосу може знадобитися нова фізика.

«Ця невідповідність росла і тепер досягла точки, яку дійсно неможливо позначати як випадковість. Це не те, що ми очікували», – говорить Адам Рісс, заслужений професор фізики і астрономії Bloomberg в Університеті Джона Гопкінса, Нобелівський лауреат і керівник проекту.

У цьому дослідженні Рісс і його команда проаналізували світло від 70 зірок в нашій сусідній галактиці – Великій Магеллановій хмарі. Вчені зробили це за допомогою нового методу, який дозволив отримувати швидкі зображення цих зірок. Зірки, звані, як змінні цефеїди, освітлюються і тьмяніють з передбачуваними швидкостями, які використовуються для вимірювання найближчих міжгалактичних відстаней.

«Хаббл» може спостерігати тільки одну зірку на кожну 90-хвилинну орбіту навколо Землі.

Використовуючи свій новий метод, названий DASH (Drift And Shift), дослідники використовували «Хаббл» в якості камери «наведи і знімай», щоб дивитися на групи цефеїд, що дозволило команді спостерігати дюжину цефеїд одночасно.

Нові виміри «Хаббл» підтвердили, що Всесвіт розширюється швидше, ніж очікувалося. За допомогою нових даних Рісс і його команда змогли зміцнити фундамент космічної драбини відстаней, яка використовується для визначення відстаней у Всесвіті і обчислення постійної Хаббла – значення того, наскільки швидко космос розширюється з часом.

Команда об’єднала свої вимірювання Хаббла з іншим набором спостережень, зроблених в рамках проекту Араукарія, співпрацюючи при цьому з астрономами з установ в Чилі, США і Європі. Ця група провела вимірювання відстані до Великої Магелланової Хмари, спостерігаючи затемнення світла, коли одна зірка проходить перед своїм партнером в затемнених подвійних зоряних системах.

Об’єднані вимірювання допомогли команді вчених уточнити справжню яскравість цефеїд. З цим більш точним результатом дослідники змогли «затягнути болти» іншої частини дистанційної драбини, яка використовує вибухаючі зірки, названі надновими, для обчислення розширення вглиб космосу.

Оскільки вимірювання команди стали більш точними, їх розрахунок постійної Хаббла не відповідав очікуваному значенню, отриманому зі спостережень за розширенням раннього Всесвіту супутником «Планк» Європейського космічного агентства, які були зроблені на основі умов, які Планк спостерігав через 380 000 років після Великого вибуху.

Loading...
Loading...
Loading...